arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۵ - ۱۹ آذر ۱۳۹۲

جزئیات ثبت نام و استفاده از تلویزیون تعاملی اعلام شد/ هزینه اشتراک و سرعت دسترسی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ارائه دهنده تلویزیونی تعاملی آی پی مدیا، تعرفه اشتراک ماهانه استفاده از این تلویزیون تعاملی را 15 هزار تومان اعلام کرد و گفت: امکان استفاده از این رسانه ملی با سرعت دسترسی بیش از 4 مگابیت بر ثانیه و بدون نیاز به اینترنت فراهم شده است.
 
حسین عبدالله زاده در گفتگو با مهر امروز در حاشیه مراسم راه اندازی فاز نخست آی پی مدیا به تشریح جزئیات اجرای این رسانه پرداخت و اظهار داشت: آی پی مدیا مبتنی بر پروتکل اینترنت است اما برای استفاده از آن نیازی به اینترنت وجود ندارد و کاربران می توانند تنها با داشتن ستاپ باکس به این فناوری دست پیدا کنند.
 
وی با بیان این که بر اساس قرارداد صورت گرفته تا پایان امسال آی پی مدیا در شش استان کشور شامل تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، یزد و قزوین راه اندازی می شود و 140 هزار پورت در خدمت خانوار ایرانی قرار می گیرد گفت: بر اساس زمان بندی این پروژه تا 30 ماه آینده کل کشور تحت پوشش شبکه رسانه تعاملی مهر قرار می گیرند.
 
وی با بیان اینکه این تلویزیون بر اساس زیرساخت های موجود مخابراتی راه اندازی شده است، گفت: از دوم دی ماه جاری تجهیزات این شبکه در مراکز مخابراتی نصب می شود و زمان ثبت نام آن از طریق رسانه ملی اعلام خواهد شد.
 
عبدالله زاده پیش بینی کرد از اواخر دی ماه امسال ثبت نام برای دریافت آی پی مدیا در شش استان کشور به صورت آنلاین و نیز در دفاتر پیشخوان دولت انجام خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت ارائه دهنده این سرویس تعرفه اشتراک ماهانه این سرویس را 15 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت دستگاه ستاپ باکس این رسانه نیز حدود 250 تا 300 هزار تومان خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه برای استفاده از آی پی مدیا مشترکان باید سرویس ADSL داشته باشند، افزود: تمامی شبکه های تلویزیونی، تایم شیفت، یک ماه آرشیو برنامه های تلویزیونی و یک پکیج از برنامه های درخواستی و بازی های رایانه ای در فاز نخست راه اندازی این رسانه قابل استفاده خواهد بود. همچنین در فازهای پیشرفته تر این سرویس امکان آموزش تعاملی آنلاین، مشاهده کنسرت ها به صورت زنده قابل انجام خواهد بود.
 
وی خاطر نشان کرد: در تلویزیون آی پی مدیا سرعت متوسط دسترسی چهارمگابیت بر ثانیه خواهد بود و این درحالی است که برای محتوای SD سرعت تعریف شده 2 مگابیت، برای محتوای HD سرعت تعریف شده سه مگابیت و برای محتوای full HD تا 5 مگابیت بر ثانیه سرعت دسترسی در نظر گرفته شده است.

نظرات بینندگان