arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۶۴۲
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۲

تجهیز 8000 روستای کشور به اینترنت پرسرعت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 چندی پیش مدیر عامل شرکت ارتباطات ثابت ایران، از حضور این شرکت در 8000 روستا خبر داد و گفت: با توجه به امکانات این شرکت، این آمادگی را داریم که ظرف مدت هشت ماه اینترنت پرسرعت را در منازل روستاییان راه‌اندازی کنیم.
 
به گزارش ایسنا، کارگزار در تشریح طرح ارائه‌ی اینترنت پرسرعت به 8000 روستای کشورگفته بود: بسیاری از خدمات الکترونیکی‌ را که امروزه در شهرهای بزرگ کشور ارائه می‌شود به شرط فراهم‌شدن بستر مناسب می‌توان با همان کیفیت در روستاها عرضه کرد.
 
او با اشاره به این‌که بودجه این کار در قانون پیش‌بینی شده و درحال حاضر هم نقدینگی آن موجود است؛ اظهار کرده بود: طبق قانون، اپراتورهای تلفن همراه در کشور درصدی از درآمد خود را باید برای توسعه‌ی ارتباطات روستایی به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت کنند که با توجه به وجود نقدینگی لازم برای اجرای طرح اینترنت روستایی، فقط نیازمند اعطای مجوز و امضای تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات ثابت ایران هستیم.
 
به گفته او و بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات در صورت امضای این تفاهم‌نامه و اعطای مجوز لازم از سوی وزارت ارتباطات، شرکت ارتباطات ثابت تعهد می‌دهد که ظرف هشت ماه اینترنت پرسرت را برای مشترکان در 8000 روستا تامین کند و فاز اول این طرح در دهه فجر اجرا خواهد شد.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات ثابت ایران با بیان این نکته که عرضه‌ی اینترنت به روستاها، بستری را فراهم می‌کند که همه وزارتخانه‌ها و
 
سازمان‌ها از سوی دولت احساس تکلیف کرده و خدمات خود را در بستر اینترنت به روستاییان ارائه کنند، اظهار کرده بود: دولت و سایر سازمان‌ها باید از زیرساخت‌های ICT و خدمات مخابرات برای افزایش چندین برابری خدمات خود استفاده کنند و به کارها سرعت بخشند.
نظرات بینندگان