arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۲ - ۲۰ آذر ۱۳۹۲

نشست وزیر کشور با احزاب تا دو هفته دیگر/نشست روحانی با NGOها تا اواخر دی‌ماه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 وزیر کشور خبر داد که طی دو هفته آینده، نشستی با احزاب فعال در کشور خواهد داشت.
 
به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در این نشست، که تلاش می‌کنیم ظرف دو هفته آینده برگزار شود، سیاست‌ها و دیدگاه‌های دولت در مورد احزاب را تشریح خواهیم کرد و نقطه‌نظرات احزاب را نیز جویا می‌شویم.
 
وی همچنین از برنامه‌ریزی برای نشست حسن روحانی با سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد و گفت: تا اواخر دی‌ماه، نشست رییس‌جمهور با NGOها برگزار خواهد شد.
 
وزیر کشور همچنین درباره روند انتخاب استانداران باقی مانده اظهار کرد: تلاش داریم تا به زودی دو استاندار باقی مانده برای استان‌های خراسان رضوی و قم را معرفی کنیم. از بین گزینه‌های مطرح برای استان خراسان رضوی، یکی از گزینه‌های جدی از بین گزینه‌ها استاندار فعلی این استان است.
 
رحمانی فضلی در ادامه درباره تعیین تکلیف وضعیت احزاب منحل شده در دولت قبل، به تصمیم‌گیری قبلی قوه قضاییه در مورد این احزاب اشاره کرد و گفت: همانطور که قبلاً گفتم، چون در این ارتباط قوه قضاییه تصمیم‌گیری کرده بود، در حال حاضر تصمیم‌گیری در مورد این موضوع در حیطه کاری وزارت کشور نیست و مربوط به قوه قضاییه است.
 
وی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره ایجاد منطقه‌بندی‌های جدید در کشور نیز تاکید کرد: این موضوع در حد ایده است و باید در ارتباط با این موضوع مطالعه انجام شود که‌ آیا امکان این موضوع وجود دارد یا نه.
 
وزیر کشور در پایان گفت: باید نظرات کارشناسان در این ارتباط اخذ شود. اگر هم قرار باشد چنین اتفاقی انجام شود، مقدمه طولانی خواهد داشت؛ چراکه باید به تأیید دولت و مجلس برسد.
نظرات بینندگان