arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۶۵۸
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۲ - ۲۰ آذر ۱۳۹۲

توضیحات رسایی درباره کارت هدیه تامین اجتماعی برای نمایندگان: مبلغ ناچیز بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این دستگاه ها مبالغ ناچیزی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان می گذارند و نمایندگان از باب کمک این مبالغ را در اختیار مردم قرار می دهند در حالی که گزارش تحقیق و تفحص و حاشیه های آن سبب سوء تفاهم و هجمه به مجلس شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: قرائت گزارش پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی حاشیه هایی برای نمایندگان داشت که از این حاشیه به شکل سیاسی بهره برداری می شود و نمایندگان در دریافت مبالغ از سازمان تامین اجتماعی کار خلافی نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حمید رسایی امروز (چهارشنبه) در تذکری، گفت: چند روز قبل گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی قرائت شد که این گزارش حاشیه هایی به همراه داشت و برای چند روز تبدیل به تیتر روزنامه ها شد.

وی ادامه داد: هر کس تخلفی در سازمان تامین اجتماعی کرده باشد باید با آن برخورد شود، حتی اگر نماینده مجلس باشد. ولی از این حاشیه به شکل سیاسی بهره برداری می شود.

عضو کمیسیون اصل نود اضافه کرد: شایسته بود اسامی نمایندگان در این تحقیق و تفحص خوانده نمی شد تا نتیجه آن اعلام شود.

رسایی افزود: ابتدا اعلام شد 37 نماینده بن کارت دریافت کرده اند، بعد اعلام شد این افراد 150 نفر هستند و بعد از آن هم گفته شد که در همه دوره های مجلس از این ارتباطات با سازمان هایی همچون کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر و تامین اجتماعی وجود داشته است.

وی ادامه داد: این دستگاه ها مبالغ ناچیزی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان می گذارند و نمایندگان از باب کمک این مبالغ را در اختیار مردم قرار می دهند در حالی که گزارش تحقیق و تفحص و حاشیه های آن سبب سوء تفاهم و هجمه به مجلس شده است. گویی که مجلس و نمایندگان تخلف و یا دزدی کرده اند.

وی ادامه داد: همه نمایندگان در همه دوره ها با این دستگاه ها که کارشان کمک به افراد تحت پوشش است، ارتباط داشته اند و مبالغی به عنوان واسطه در اختیار نمایندگان قرار می گرفت.

نماینده مردم تهران ادامه داد: همه می دانند رییس جمهوری، رییس قوه قضاییه و رییس مجلس بودجه خارج از شمول در اختیار دارد که رییس مجلس بخشی از این بودجه را باید در اختیار نمایندگان قرار دهد.

وی ادامه داد: این به دلیل اعتمادی است که دستگاه ها به نمایندگان دارند و این جرمی نیست و شما باید به عنوان هیات رییسه اعلام کنید.

وی با طرح این سوال که مگر نمایندگان کار خلافی کرده اند؟ گفت: این مبالغ با حجم مراجعات به نمایندگان کم است، اکنون وزارت ارشاد به روزنامه ها کمک مالی می کند و بن کتاب در اختیار آنها قرار می دهد، چرا برای آنها تیتر نمی زنند؟

به گفته رسایی، حتی نمایندگان مبالغی از هزینه خود روی این مبالغ می گذارند و به مردم می دهند اما فضایی درمطبوعات ایجاد شده که این خیانت در حق نظام و مجلس است.

وی تصریح کرد: اگر نماینده ای تخلف کرده هیات نظارت بر نمایندگان و دستگاه قضایی حتما باید با آن برخورد کند.

به گزارش ایرنا، «محمدرضا باهنر» که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت با بیان اینکه برخی رفتارهای رسانه ای شاید مناسب نبوده است، گفت: باید تحقیق و تفحص به نتیجه برسد و اگر کسی سوء استفاده شخصی کرده، حتما هیات رییسه پرونده را به قوه قضاییه ارجاع می دهد ولی سابقه وجود داشته که هر از چندی دستگاه ها مبلغی به نمایندگان می دهند که این مساله نباید با کسانی که سوء استفاده های شخصی می کنند، خلط شود.

باهنر افزود: سوء استفاده های شخصی باید پیگیری شود، اما این جوسازی ها ظلم به نظام و خدمتگزاران است.
نظرات بینندگان