arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۶۶۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۲ - ۲۰ آذر ۱۳۹۲

محور خلخال به پونل مسدود شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 برف و کولاک راه خلخال به پونل را مسدود کرد.
 
به گزارش ایسنا ، به علت بارش برف سنگین همراه با کولاک شدید در محور خلخال به پونل در استان گیلان این محور ارتباطی تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شد.
 
این جاده به دلیل احتمال سقوط بهمن در حوزه استحفاظی شهرستان خلخال و نیز ریزش‌کوه در حوزه استحفاظی استان گیلان تا اطلاع ثانوی برای تردد خودروها و از دو سمت خلخال و پونل مسدود اعلام شد.
 
محمد قربانی سرپرست اداره راه وشهرسازی شهرستان خلخال در جریان بازدید فرماندار خلخال از محورهای برفگیر این شهرستان با بیان اینکه ادامه بارش سنگین برف وشدت کولاک در محور خلخال به پونل کار برفروبی و بازگشایی مسیر را با مشکل مواجه کرده است، افزود: باز نگهداری این راه در شرایط سخت برفی به خطر انداختن جان مسافران عبوری از این راه است.
 
وی بیان کرد: با تلاش راهداران اداره راه و شهرسازی خلخال و با وجود بارش برف سنگین و وجود کولاک در مسیر خلخال به اسالم وگردنه الماس این راه هم‌اکنون برای تردد همه خودروهای سبک و سنگین باز و تردد خودروها با استفاده از زنجیرچرخ در آن جریان دارد.
 
قربانی گفت: رانندگان و مسافرانی که قصد مسافرت به استان گیلان را دارند می‌توانند از این مسیر به عنوان مسیر جایگزین راه خلخال به پونل استفاده کنند.
 
وی با اشاره به ادامه بارش برف و کولاک در سطح گردنه‌ها و محورهای کوهستانی شهرستان گفت: در حال حاضر به استثنای راه خلخال به پونل که به لحاظ پیشگیری از خطر سقوط احتمالی بهمن و ریزش‌کوه و حفظ امنیت جانی سرنشینان عبوری از این محورمسدود است سایر راه‌های ارتباطی شهرستان باز و رفت و آمد خودروها در آن جریان دارد.
 
سرپرست اداره راه وشهرسازی شهرستان خلخال اضافه‌کرد: به علت افزایش شدت باد وکولاک در گردنه الماس و محدودیت دید در این مسیر به کلیه رانندگان عبوری از این گردنه ومحور خلخال به اسالم توصیه می‌شود از مسافرت‌های غیر ضروری خودداری و به هنگام حرکت به سمت این مسیر زنجیرچرخ به همراه داشته و با احتیاط کامل در این گردنه حرکت کنند.

نظرات بینندگان