arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۰ - ۲۰ آذر ۱۳۹۲

بیانیه مشترک ایران و آ‍ژانس: نشست ثمر بخشی داشتیم، دور بعدی مذاکرات اول بهمن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جمهوری اسلامی ایران و آ‍ژانس بین المللی انر‍ژی اتمی در بیانیه مشترکی نشست امروز خود را ثمر بخش توصیف و اعلام کردند که دور بعدی مذاکرات آنها اول بهمن ماه در تهران برگزار می شود.همچنین در زمینه چارچوب برای همکاری را که در تاریخ 11 نوامبر توافق شده بود، مرور کردیم.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه مشترک آمده است: ما امروز نشست ثمربخشی داشتیم و پیشرفت اجرای 6 اقدام فهرست شده در زمینه چارچوب برای همکاری را که در تاریخ 11 نوامبر توافق شده بود، مرور کردیم.

در این بیانیه آمده است: این مرور شامل بازدید فنی از کارخانه تولید آب سنگین اراک در 8 دسامبر بود.

در بیانیه مشترک ایران و آ‍ژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح شده است: همچنین در مورد اقداماتی که در گام دوم این پروسه اجرا خواهد شد، مباحث مان را آغاز کردیم. بحث های بیشتر در جلسه فنی بعدی که در اول بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد، صورت خواهد گرفت و می خواهیم در مورد اقدامات به توافق برسیم.

نماینده جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه اعلام کرد: فضای مثبتی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ایجاد شده است.

همچنین واحد مرکزی خبر از وین به نقل از نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس گزارش داد،فضای مثبتی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ایجاد شده است.

رضا نجفی نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از پایان دور دوم نشست ایران و آژانس که در وین برگزار شد افزود: ایران و آژانس توافق کردند جلسه دیگری در تهران در اول بهمن ماه (21 ژانویه) برگزار شود.

دومین روز نشست ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی  پیش ازظهر امروز(چهارشنبه) در مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین آغاز شد.

نظرات بینندگان