arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۷۹۴
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۱ - ۲۱ آذر ۱۳۹۲

صعود میلان با کفش های عجیب«سوپر ماریو»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آخرین شب از رقابت های گروهی لیگ قهرمانان اروپا با صعود هشت تیم دیگر به مرحله حذفی پیگیری شد که در این میان صعود سخت میلان به مرحله بعد از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

به گزارش فرارو میلان که در خانه برابر آژاکس به میدان رفته بود برای صعود به مرحله بعد نیاز به یک تساوی داشت اما اخراج کاپیتان این تیم کار را دشوار کرد. با این حال «روسونری» تا آخرین دقیقه بازی مقاومت کرد و اجازه نداد بعد از یوونتوس دومین تیم بزرگ ایتالیایی باشد که از گردونه بازی ها کنار می رود.

نکته قابل توجه این دیدار کفش ماریو بالوتلی بود که باز هم توجه خیلی ها را به خود جلب کرد؛ « سوپر ماریو » که با برند « نایکی » قرارداد دارد در این بازی کفشی پوشیده بود که هیچ برند خاصی نداشت و حداقل سعی کرده بود آن را بپوشاند. این در شرایطی است که پیش تر یک گرافیست معروف پرتغالی برای او و البته با همکاری « نایکی » کفشی نظامی طراحی کرده بود که هم شماره اش – یعنی 45 – و هم حرف S که اولین حرف از SUPERMARIO است روی آن حک شده بود.

البته خلاقیت بیشتر مربوط به زمانی شد که این طراح جمله «بالو برگشته است» را روی آن حک کرد. بالوتلی در ادامه راه کفشی به پا کرد که نام پدر و مادر ایتالیای اش روی آن حک شده بود. این در شرایطی است که ماریو از قراردادش با نایکی پول خوبی به جیب می زند و هنوز مشخص نشده چرا در دیدار مهمی از لیگ قهرمانان اروپا که جنبه تبلیغاتی بالایی دارد حاضر نشده کفش های شرکت «نایکی» را به پا کند.

به هر روی پوشیدن این کفش عجیب برای میلان خوش یمن بود و این تیم بعد از بارسلونا که در شبی رویایی با نتیجه 6 بر یک تیم سلتیک را از پیش رو برداشت به مرحله حذفی صعود کرد.

ناپولی بازنده بزرگ
در مهم‌ترین دیدار شب آخر در گروه F تیم ناپولی در خانه خود میزبان آرسنال بود و این تیم را با گل دقیقه 74 گونسالو هیگواین و گل دقیقه 90 خوسه کایخون با نتیجه 2 بر صفر شکست داد هرچند با توجه به پیروزی بورسیا دورتموند در خانه مارسی در دیگر بازی گروه، باز هم نتوانست به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

در این بازی میکل آرتتا در دقیقه 76 از آرسنال اخراج شد. در بازی دیگر این گروه بورسیا دورتموند آلمان در خانه مارسی با نتیجه 2 بر یک برد تا به خاطر نتایج بهتری که در بازی‌های رودر رو با آرسنال کسب کرده به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شود. به این ترتیب تیم‌های بورسیا دورتموند و آرسنال هر 2 با 12 امتیاز و با در نظر گرفتن نتایج بازی‌های رودر رو به عنوان به ترتیب به عنوان تیم‌های اول و دوم راهی یک هشتم نهایی شدند.

ناپولی هم در این گروه 12 امتیازی شد اما به خاطر کسب نتایج ضعیف‌تر در بازی‌های رو در رو با آرسنال و دورتموند به عنوان تیم سوم راهی رقابت‌های لیگ اروپا شد. اما در گروه E هم تیم های چلسی و شالکه به دور بعد رفتند و در نهایت هم چلسی و شالکه از گروه E و اتلتیکو مادرید و زنیت از گروه G دیگر تیم هایی بودند که بازی های حذفی لیگ قهرمانان اروپا رسیدند.

نظرات بینندگان