arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۸۲۳
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۶ - ۲۱ آذر ۱۳۹۲

برلوسکونی: دستگیر شوم انقلاب می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نخست وزیر اسبق و جنجالی ایتالیا که پس از اخراج از مجلس سنا در آستانه دستگیری قرار گرفته هشدار داده این اتفاق می‌تواند به وقوع انقلاب در ایتالیا منجر شود.
 
 به گزارش فارس، سیلیو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق ایتالیا هشدار داده در صورتی که دستگیر شود در کشور انقلاب به پا خواهد شد.

چندی پیش نمایندگان مجلس سنای ایتالیا سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق این کشور را از سنا اخراج کردند.

با اخراج برلوسکونی از سنا، او مصونیت پارلمانی خود را از دست داده و به خاطر محکومیت قضایی قبلی خود در یک پرونده فرار مالیاتی، در معرض بازداشت قرار گرفته است.

پیشتر دادگاهی در میلان ایتالیا سیلویو برلوسکونی را در یک پرونده فرار مالیاتی مجرم شناخته و به مدت دو سال از داشتن شغل در نهادهای دولتی منع کرده بود.

براساس گزارش های دریافتی، برلوسکونی 77 ساله به دلیل کهولت سن یا حبس خانگی خواهد شد یا به کار اجباری در حوزه خدمات عمومی مشغول می‌شود.

او اکتبر سال گذشته هم به چهارسال زندان محکوم شد ولی بر اساس یک قانون عفو مربوط به سال 2006 میلادی، این مدت خود به خود به یک سال کاهش یافت.

وکلای او از دادگاه عالی ایتالیا تقاضای تجدید نظر در حکم یک سال حبس و محرومیت از فعالیت سیاسی را کرده بودند.

دادگاهی که حکم قبلی را صادر کرد، به پرونده‌ای رسیدگی می‌کرد که در آن، سیلویو برلوسکونی متهم شده بود که در درز مفاد مکالمه‌ یکی از رقبای سیاسی‌ خود به مطبوعات ایتالیا دست داشته است.

سیلویو برلوسکونی در سال‌‌های اخیر با چند مورد اتهام، از جمله فساد در حسابرسی، شهادت دروغ در دادگاه، رشوه، فساد مالی و داشتن رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی روبه رو بوده است.

پرونده‌های اتهامی نخست وزیر سابق ایتالیا، در چند دادگاه این کشور در حال رسیدگی هستند.
نظرات بینندگان