arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۸۳۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۷ - ۲۱ آذر ۱۳۹۲

عارف: در حال بررسی تشکیل حزب جدید هستم/ فعالیت های انتخاباتی مجلس دهم را آغاز کردیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص تشکیل حزب جدیدش گفت: کار گروهی تشکیل شده که به صورت جدی در حال کار است، اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم و مطمئنا هر روزی که به نتیجه قطعی و تصمیم نهایی برسیم همان روز اعلام خواهم کرد.

محمدرضا عارف روز پنجشنبه در حاشیه مراسم امضا دفتر یادبود ماندلا در سفارت آفریقای جنوبی در تهران افزود: من بر این باورم که موفقیت های سیاسی کشور در قالب سازمانهای شناخته شده و روشن و به عبارتی حزب باشد و کمبود احزاب فراگیر در کشور را به صورت جدی حس می کنیم، بنا بر این مدتی است که در حال بررسی هستیم.

وی با بیان اینکه، در حال ارزیابی شرایط کشور و گروه های سیاسی و تشکل ها هستیم گفت: مبنایمان این است که اگر قرار شد فعالیت سیاسی در قالب حزب داشته باشیم، بیشتر به سمت همگرایی و تقویت احزب و ارتقاء تشکل های سیاسی باشد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که بنیاد امید ایرانیان در چه زمینه های کار می کند گفت: این بنیاد یک بنیاد غیرسیاسی، اما از نوع حزبی است و در زمینه های راهبردی به خصوص علمی، اجتماعی، فرهنگی فعال است و برنامه هایمان این است که شعبات بنیاد را در استانها هر چه زودتر فعال کنیم.

رییس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص برنامه هایش برای انتخابات مجلس دهم گفت: فعالیت برای حضور در انتخابات مجلس دهم را در حد راهبردها آغاز کردیم و در حال کار هستیم.

وی ادامه داد: معتقدیم همه گروه های سیاسی باید از الان فعالیت های انتخاباتی خود را شروع کنند تا بتوانیم یک انتخابات پر شور در حد انتخابات ریاست جمهوری و با مشارکتی بالاتر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه، امیدواریم با معرفی نیروهای برجسته و کارشناس مجلس قوی داشته باشیم یادآور شد: بنای ما این است که فعالیت های انتخاباتی در قالب حزبی و تشکل های همسو و همگرا انجام شود و در کنار آن بنیاد هم فعالیت های خود را داشته باشد.

عارف در خصوص بعضی شایعات در مورد خبر نامزدیش برای انتخابات میان دوره ای مجلس نهم از حوزه انتخابیه تفت و میبد گفت: من نمی دانم این شایعه از کجا شروع شده است و آن را یک شوخی تلقی کردم.

عضو سابق هیئت مدیره بنیاد باران درباره انصرافش از حضور در این هیات در دوره جدید نیز گفت: این موضوع بحث روز نبود و آنچه از سوی مدیریت بنیاد مطرح شد مربوط به حدود دو سال قبل بود.

وی با تاکید بر لزوم گردش نخبگان در همه تشکل ها یادآور شد: من سه انجمن علمی را پایه گذاری کردم و در اساسنامه هر سه مجموعه نوشتیم که شورای اجرایی آنها حداکثر سه دوره می تواند فعالیت کنند و بعد باید اعضای آن تغییر کنند.

عارف ادامه داد: بنیاد باران هم از این امر مستثنی نیست و از سه چهار سال قبل اعلام کرده بودند که دوستان جدیدی در هیئت مدیره بیاید.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنیاد امید ایرانیان هم از حدود پنج سال قبل فعالیت دارد و از آنجا که تغییر مدیریت را یک اصل می داند این مسئله را پیگیری کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خروج شما از بنیاد باران به دلخوری از برخی مسائل ارتباط داشت و می توان آن را نوعی گلایه تلقی کرد اظهار داشت: این موضوع هیچ ارتباطی با انتخابات نداشت و بنده هم هیچ وقت اهل گلایه از هیچ کس نبودم و فقط از بی تقوایی هایی که هنوز در کشور وجود دارد گلایه مندم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پاسخ به سوال دیگری در خصوص عملکرد دولت در سیاست خارجی و مذاکرات ژنو اظهار داشت: موضع من نسبت به سیاست خارجی دولت مثبت است و روند خوبی طی شده و به دوستان دست مریزاد می گویم.

عارف ابراز امیدواری کرد مسئولان دستگاه دیپلماسی با قدرت بیشتر در جهت حفظ و تامین منافع ملی در مذاکرات با دست پر برگردند.
نظرات بینندگان