arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۰۹۶۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۰ - ۲۳ آذر ۱۳۹۲

انتقاد نماینده ایران در سازمان ملل از تحریم جدید آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد درباره اعلام لیست جدید تحریمی ایران توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا، این موضوع را اقدامی منفی در ادامه مذاکرات توصیف نمود که بدگمانی‌ها درباره حسن نیت آمریکا را تشدید می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، محمد خزاعی در این ارتباط گفت: با وجودی که مقامات آمریکا اقدامات اخیر را به تحریم‌های وضع شده قبل از مذاکرات ژنو مرتبط می دانند ولی به هر حال این اقدامات می تواند در شرایط کنونی تاثیرات جدی منفی بر روی روند مذاکرات بگذارد.
 
سفیر کشورمان همچنین با اشاره به انتقادات برخی از اعضای 1+5 از جمله روسیه از اقدام جدید دولت آمریکا افزود: تاثیرات منفی این اقدام در این شرایط به افزایش بدگمانی مردم ایران و جامعه بین‌الملل که منتظر رسیدن به یک توافق جامع برد برد در نتیجه مذاکرات هستند، منجر می‌شود و ضمن اینکه باعث می‌شود که این مذاکرات حمایت بین المللی و مردم ایران را از دست بدهد. این اقدام مذاکره‌کنندگان را در شرایطی قرار می‌دهد که نتوانند با امید رسیدن به یک تفاهم منطقی پایدار و سازنده به مذاکرات ادامه دهند.
 
خزاعی گفت: بهتر است در این شرایط حساس از هر اقدامی که فضای مثبت به وجود آمده را تخریب کند خودداری شود. مذاکره‌کنندگان باید بدانند که مدیریت پس از مذاکرات و همچنین تداوم فضای مثبت حاکم بر مذاکرات در مرحله گذار بسیار مهمتر از مرحله ورود و آغاز مذاکرات است. به همین جهت طرفی برنده خواهد بود که بتواند این مرحله را خوب مدیریت کند. به اعتقاد ما این اقدام خزانه داری آمریکا در جهت خلاف این راه است.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۱
عادل فرحانیان
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
36
0
آقای ظزیف: استعفا! استعفا! استعفا!
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
جدی؟ چقدر شما دهن بین هستید.
بهترین سیاستمدار بعد از سالها دکتر ظریفه. بعد حتما چون شما گفتی اونم میره استعفا میده نه؟ جمع کنید شما افراطیون از وضع مردم بی خبر
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۳
به کوری چشم دشمنان داخلی و خارجی همه مسائل به خوبی حل می شود
نظرات بینندگان