arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۰۴۸
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۶ - ۲۳ آذر ۱۳۹۲

رویانیان:‌ مظلومی نباید عدد ۴ را نشان می‌داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: کمیته انضباطی و استیناف دو ماه است که درباره دایی رأی می‌دهند.

محمد رویانیان در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در خصوص پیروزی 6 بر صفر قرمزپوشان مقابل مس کرمان گفت: خوشبختانه بازیکنان عملکرد قابل قبولی مقابل تیم خوب مس کرمان به نمایش گذاشتند.

وی افزود: احساس می‌کردم که روز سختی در انتظار ما است.پرسپولیس همیشه در کرمان مشکل داشته و چند سال است که مقابل این تیم متأسفانه به مشکل خورده بود. در کرمان یا مساوی کردیم و یا باختیم و شاید اگر من درست حساب کرده باشم از اول لیگ تا الآن مقابل این تیم در کرمان به پیروزی نرسیده بودیم. به همین دلیل این بازی برای ما حساس بود.

رویانیان تصریح کرد: ما از لیگ یکم تا به امروز حدود 20 سال مقابل مس در خانه‌اش به برتری نرسیده بودیم و همیشه در کرمان دچار مشکل بودیم. این اتفاق کوچکی نبود ولی خدا را شکر طلسم  شکسته شد و ما حتی یک رکورد را هم در کرمان زدیم. از طرفی دیگر ما در عمر پرسپولیس در دیدارهای خارج از خانه 6 گل به حریفان نزده بودیم و این هم یک اتفاق خوب در تیم فوتبال پرسپولیس بود که این شاهکار توسط کادر فنی و بازیکنان ما اتفاق افتاد.

رویانیان درباره نشان دادن عدد 4 توسط پرویز مظلومی بعد از اخراج نیز گفت: من به دنبال پیگیری کارهایم در امارات بودم و شنیدم که این اتفاق افتاده به نظر من کار قشنگ و خوبی نبود و ایشان به ما کم‌لطفی کرده است. به خدا من ناراحتم که این اتفاق برای پرویز مظلومی زحمتکش افتاد. او شکست سنگینی را تحمل کرد اما مظلومی مربی است که سال‌ها در این فوتبال زحمت کشیده و فوتبال ما به ایشان مدیون است.

وی افزود: پرویز مظلومی در تیم‌های بزرگ مثل استقلال موفق بوده ولی دو رفتار او خوب نبود، یکی همین نشان دادن عدد4 که من آن را خودم ندیدم یکی هم به قبلاً برمی‌گردد. من دوست نداشتم برای مظلومی این اتفاق پیش بیاید چون با او سلام و علیک دارم و او هم همیشه به ما لطف داشته است ولی او هم برای اینکه شاید اتفاقی در ورزشگاه افتاده باشد کار بدی کرد که 4 را نشان داد.

رویانیان ادامه داد: متأسفانه قبلاً هم در استادیوم آزادی همین کار را ایشان انجام داد و خیلی همه چیز بدی شد. در همان دیداری که ما توانستیم استقلال را آنطور شکست دهیم و در 10 دقیقه سه گل زدیم. امیدوارم که دیگر شاهد این مسائل نباشیم و برای پرویز مظلومی نیز از صمیم قلب در بازی‌های آینده همراه با مس آرزوی موفقیت دارم.

رویانیان درباره جدیدترین اظهارات صالحی که اعلام کرده که رویانیان لباس پلیسی پوشیده و باید در صحبت‌هایش دقت کند گفت: من به بزرگواری صالحی شکی ندارم ایشان شخصیتی قضایی و قابل احترام دارد، ولی صالحی باید بداند کمیته استیناف نباید اشتباه کند چون دو ماه است که این کمیته شده کمیته استیناف آقای دایی! چون هر رأیی دوست دارند علیه این بنده خدا اعلام می‌کنند بالاخره نباید اینطور باشد.

وی افزود: این همه مربیان حرف می‌زنند که من به آنها کاری ندارم و این همه مدیران عامل حرف می‌زنند و اتفاقات ناگوار در لیگ یک، دو و همین لیگ برتر می‌افتد، هیچ توجهی به آن نمی‌شود اما کمیته انضباطی و استیناف دو ماه است که درباره دایی رأی می‌دهند. درست است این رأی‌ها را بیشتر کمیته انضباطی  می دهد اما ما از کمیته استیناف انتظار داریم چون مرجع نهایی ما است این رأی‌ها را بدهد. ما اگر بخواهیم از آقای صالحی نا امید شویم باید فاتحه فوتبال را بخوانیم اگر آقای صالحی می‌خواهد موضع شخصی بگیرد و با دایی کلنجار برود یا خدای ناکرده بی‌انصافی کند دیگر ما در این فوتبال به چه کسی باید امید داشته باشیم.

رویانیان ادامه داد: به خاطر این من توقع ندارم مرجعی مانند صالحی اینطور اظهارنظر کند، البته ما همیشه احترام گذاشته‌ایم و این کار را انجام خواهیم داد. اما متأسفانه کمیته استیناف هم رأیی را که نباید بدهد می‌دهد و سپس به سرمربی ما هم آن حرف‌ها را می‌زنند. دایی در دفاع از حکم خودش حرف‌ها را زد و لازم نبود ایشان آنطور جواب دهد.بالاخره این شکل رفتارها خوب نیست من از لحاظ شخصیت قضایی صلاحی را همیشه قبول دارم اما حکم و رفتار ایشان را قبول ندارم چون ما از آقای صالحی انتظار داریم که همیشه کاری کند تا ما و تیم‌های دیگر به او امید داشته باشیم. ما به کمیته استیناف به عنوان یکی از بزرگترین مرجع‌ها اعتقاد داشتیم و نباید این اعتقاد از بین برود.

مدیرعامل قرمزپوشان در پاسخ به سؤال دیگری که چرا حالا هر اتفاقی می‌افتد اعلام می‌کنند به خاطر فشار دایی به داوران و فشار باشگاه به کمیته داوران است گفت: اصلاً اینطور نیست.در بازی اول خودمان در نیم‌فصل پنالتی‌یمان را نگرفتند در بازی با سپاهان هم قهرمانی آن بلا را سر ما آورد. شما آمار بگیرید که ما از داوری چقدر ضربه خورده‌ایم. آقایانی که این حرف‌ها را می‌زنند و می‌گویید پرسپولیس چرا اعتراض می‌کند به این آقایان فقط یک پاسخ می‌دهم بزرگان،‌برادران، سروران، عزیزان، پرسپولیس تیمی است که 30میلیون هوادار دارد و من باید پاسخگوی درخواست‌های این هواداران باشم.

وی افزود: من باید به احساسات و عواطف این هواداران تا روزی که هستم به عنوان یک خدمتگزار حافظ منافع‌شان باشم و خواسته آنها را با حرف‌هایم به گوش همه برسانم. شما خیال کردید من هر روز دوست دارم مصاحبه کنم و وارد حاشیه شوم.

رویانیان ادامه داد: من باید پاسخ این هواداران را در قبال درخواست‌هایشان بدهم اگر حرفی می‌زنم فقط به خواسته این هواداران است تا خدایی ناکرده حق پرسپولیس از بین نرود. خدا می‌داند این هواداران از من می‌خواهند که اجازه ندهم حق پرسپولیس از بین برود. من در باشگاه پرسپولیس نوکر هواداران هستم و تا روزی که باشم با دل و جان به این تیم خدمت می‌کنم. من برای خدمتگزاری به پرسپولیس آمده‌ام نه چیز دیگر معنی ندارد من اعتراض کنم که شما از آن سوءاستفاده کنید. اصلاً اعتراض باشگاه پرسپولیس به کسی ربطی ندارد فقط باید بررسی شود که مسئولین لطف می‌کنند این کار را انجام می‌دهند. برخی‌ها کارهایی را می‌کنند یا تیمشان نتیجه نمی‌گیرد، می‌گویند به ما فشار می‌آوری.

رویانیان تأکید کرد: من مسئول صحبت هوادارانمان هستم. من آمده‌ام در پرسپولیس و اگر سکوت کنم و همه اتفاقات بیفتد چه جوابی به هواداران دارم که بدهم. بعضی از آقایان تیمشان هوادار چندانی ندارد که به آنها هم احترام می‌گذاریم اما ادعای آن سر به فلک می‌کشد اما من باید جواب 30 میلیون هوادار را بابت اشتباهات بدهم. بعضی از آنها هم تیمشان چند هوادار شهرستانی دارد که به آنها هم احترام می‌گذاریم و باز هم حرف‌هایی می‌زنند که می‌خواهند خود را تبرئه کنند.

مدیرعامل قرمزپوشان در پایان تأکید کرد: تیم در سراسر ایران و جهان هوادار دارد و هوادار دوست دارد بداند که چرا رأی به ضرر دایی و اشتباه به ضرر پرسپولیس انجام می‌شود. من نمی‌توانم در قبال برخی مسائل اعتراض نکنم و فقط سکوت کنم. پس چرا مدیرعامل باشگاه پرسپولیسم؟ من حرف نزنم آنها حرف بزنند آنهایی که می‌گویند ما اعتراض می‌کنیم؟ آقایان ندانسته متأسفانه حرف‌هایی می‌زنند که خودشان هم نمی‌دانند چه می‌گویند ما کجا به داوران فشار آوردیم؟ ما به داوران فشار آوردیم یا قهرمانی ما را نابود کرد؟ ما به قهرمانی ضربه زدیم یا قهرمانی به ما ضربه زد؟ که آن اتفاقات بازی با سپاهان افتاد، ما این کارها را کردیم یا ایشان؟ من این سؤال را می‌کنم مگر کمیته انضباطی استیناف و فدراسیون فوتبال برای قهرمانی است که اینطور همه ناراحت می‌شوند؟ بهتر است تکلیف ما روشن شود.

وی ادامه داد: ما به هیچکس فشار نمی‌آوریم و فقط می‌گوییم تخلف شده یا اشتباهی شده به نظر شما مگر قهرمانی چه کاره است که نباید به برخی مسائل او رسیدگی شود.؟ به نظر من کمیته انضباطی و فدراسیون هرگز نباید این موضع‌ها را بگیرد. ما حرمت هیچ داوری را از بین نمی‌بریم اما می‌گوییم در لباس مقدس داوری آقای عزیزی خطا کرده و نباید بگذاریم به خاطر این مسئله لباس و اسم داوری لکه‌دار شود. به نظر شما این حرف زور است یا کسی را تحت فشار قرار دادیم؟ ما فقط می‌گوییم که آقایان به دنبال این باشید تا مشکلات برطرف شود که انشالله این اتفاق هم می‌افت.  نه به کسی فشار آورده‌ایم و نه نیازی به این کار داریم چون با این کادر فنی و این بازیکنان به نظرم خیلی راحت می‌توانیم به هدفمان برسیم.

نظرات بینندگان