arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۹ - ۲۳ آذر ۱۳۹۲

سفیر ایران در عراق: تاکنون شهادت 15 ایرانی در حادثه تروریستی عراق محرز شده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سفیر ایران در عراق از انتقال پیکر شهدای اقدام تروریستی روز جمعه در عراق به کشورمان خبر داد.

حسن دانایی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تاکنون شهادت 15 ایرانی در حادثه تروریستی روز جمعه و مجروح شدن چهار تن دیگر از هموطنان‌مان قطعی شده است. هم‌چنین سه نفر از اتباع عراقی نیز در این حادثه به شهادت رسیدند.

به گزارش ایسنا، روز جمعه افراد مسلح با حمله به کارگران ایرانی که در عراق بر روی خط لوله انتقال گاز از ایران به عراق فعالیت می‌کردند و در حال بازگشت به محل اقامتگاه‌های خود بودند، تعدادی از این افراد را به شهادت رساندند.

سفیر ایران در عراق هم‌چنین در رابطه با هویت عاملان حمله تروریستی مذکور گفت: مقامات عراقی با توجه به نوع این اقدام تروریستی، اظهار کردند که این افراد از گروه القاعده هستند.

وی در رابطه با انتقال پیکر شهدای حادثه تروریستی به کشور اظهار کرد: روز یک‌شنبه تعدادی از آن‌ها از مرز قصرشیرین به کشور منتقل می‌شوند و در حال فراهم کردن تمهیدات لازم برای این امور هستیم.

به گزارش ایسنا، پیش از این تعداد شهدای ایرانی این حادثه تروریستی از سوی مقامات کشور و وزارت خارجه 20 تن اعلام شده بود که به نظر می‌آید تعداد این شهدا 15 نفر است.
نظرات بینندگان