arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۱ - ۲۳ آذر ۱۳۹۲

برخورد کره شمالی با وابستگان شوهر عمه معدوم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه‌های کره‌جنوبی امروز به نقل از منابع خود نوشته‌اند کره‌شمالی تجار و بازرگانان خود را که در چین فعالیت می‌کنند، فراخوانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، تنها چند روز پس از اعدام «جنگ سونگ تک» شوهر عمه رهبر کره شمالی به جرم «خیانت و تلاش برای سرنگونی دولت»، رسانه‌های کره جنوبی گزارش داده‌اند پیونگ‌یانگ تجار خود را از چین فراخوانده است.

«جنگ سونگ تک» روابط گرمی با پکن داشت و در سال 2012 با سران ارشد این کشور دیدار کرده بود. اقدام اخیر کره شمالی در فراخواندن تجار فعال در مناطق شمال شرقی چین، گزینه احتمال تصمیم پیونگ‌یانگ برای برخورد با اشخاص مرتبط با «جنگ سونگ تک» را تقویت کرده است.

اعدام «جنگ سونگ تک» که تا اندکی قبل دست راست و به نوعی نفر دوم حکومت کره شمالی به شمار می‌رفت، موجب برخی نگرانی‌های بین‌المللی در مورد احتمال بروز بی‌ثباتی در ساختار قدرت این کشور شده است.

خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی به نقل از منابع خود گزارش داده است که همسایه شمالی تجار فعال در شهرهایی چون «شنیانگ» و «داندونگ» را فراخوانده است. منابعی دیگر هم به این خبرگزاری گفته‌اند کره‌شمالی قصد دارد تمام مقامات و کارکنان خود را از چین فرابخواند.

امروز خبرگزاری رسمی کره شمالی هم برای اولین بار بعد از اعدام «جنگ سونگ تک» تصاویری از «کیم جونگ اون» رهبر این کشور را در حال بازدید از مراکز نظامی این کشور منتشر کرد.
نظرات بینندگان