arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۰۷۸
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۸ - ۲۳ آذر ۱۳۹۲

استقلال با گل بیگ‌زاده در کورس قهرمانی ماند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استقلال با پیروزی یک بر صفر برابر فجرسپاسی در جمع مدعیان قهرمانی لیگ باقی ماند.

به گزارش ایسنا، دیدار استقلال تهران و فجرسپاسی شیراز از هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با پیروزی یک بر صفر استقلال به پایان رسید. تک گل این دیدار را هاشم بیگ زاده در دقیقه 81 به ثمر رساند.

ترکیب استقلال: سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، پژمان منتظری، مجید غلام‌نژاد، هاشم بیگ‌زاده، خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، ایمان باصفا (پژمان نوری 45)، سیاوش اکبرپور، محمدمهدی نظری ( آرش برهانی 72) و محمد قاضی (مهرداد اولادی 45).

ترکیب فجرسپاسی: محمد صالح خلیل آزاد، حمید جوکار، رامتین سلیمان زاده، سیامک کوهنورد (مسعود ریکی 65)، صمد زارع، علیرضا جلیلی، هادی ایمانی، محمد نزهتی، سمیر بکریچ، میثم خدا شناس ( آرمان رمضانی 84) و محمد حیدری.

تیم داوری: اشکان خورشیدی، بابک داوری و حمید غمزه.

تعداد تماشاگر: پنج هزار نفر

کارت زرد: قاضی و اولادی از استقلال، جوکار از فجرسپاسی.

گزارش نیمه اول:

ن نیمه استقلال بیشتر تلاش داشت تا با فشار از جناح راست و نفوذهای حیدری به فرصت های گلزنی دست پیدا کند و در چند مورد آنها توانستند تا موقعیت های نصفه و نیمه ای را بدست آورند. در طرف مقابل، فجری ها هم بیشتر به حرکت در عمق استقلال و ضد حملات چشم دوخته بودند.

نخستین فرصت این دیدار را استقلال در دقیقه هفتم به دست آورد. ارسال یک ضربه کاشته از سوی تیموریان با ضربه سر ضعیف بیگ زاده همراه شد و این توپ جلوی عمران زاده در دهانه دروازه فجرسپاسی قرار گرفت و ضربه بی دقت این بازیکن با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد. در برگشت همین توپ سمیر بکریچ پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد که بعد از جا گذاشتن منتظری اقدام به شوت زنی کرد اما ضربه او را رحمتی با جایگیری مناسب در آغوش خود گرفت.

پس از این فرصت و در ضد حمله خسرو حیدری با یک فرار خوب برای خودش موقعیت ایجاد کرد که ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه فجرسپاسی راهی اوت شد.

در ادامه بار دیگر سمیر بکریچ می توانست فجر را به گل نخست برساند. شوت سرکش این بازیکن از پشت محوطه جریمه استقلال با اختلافی اندک راهی اوت شد تا قلعه نویی نفس راحتی بکشد.

در دقیقه 21 استقلال صاحب بهترین فرصت این نیمه اش شد. کار ترکیبی زیبای باصفا و حیدری فرصت خوبی را برای قاضی مهیا کرد اما ضربه سر این بازیکن با وجود شتاب مناسب از بالای دروازه فجرسپاسی راهی اوت شد.

در ادامه این دیدار، بازی به سمت تعادل پیش رفت و تلاش دو تیم برای موقعیت سازی به نتیجه ای نرسید تا این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

محمد قاضی در نیمه نخست با کارت زرد داور جریمه شد.

گزارش نیمه دوم:

در نیمه دوم بیشتر توپ و میدان در اختیار استقلال بود و شاگردان قلعه نویی تا محوطه جریمه فجرسپاسی خوب پیش می رفتند اما در موقعیت سازی و گلزنی دچار مشکل بودند.

اولین فرصت نیمه دوم را سیاوش اکبرپور در دقیقه شصت و یکم بدست آورد. شوت خوب این بازیکن از پشت محوطه جریمه فجرسپاسی با اختلاف اندکی راهی اوت شد.

اما بهترین فرصت این نیمه را آبی پوشان در دقیقه 63 و روی ارسال تیموریان بدست آوردند. ارسال این بازیکن با قیچی پژمان منتظری از درون محوطه شش قدم فجرسپاسی همراه شد اما ضربه این بازیکن با اختلافی اندک و به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

در ادامه فجری ها توانستند کمی از فضای میان هافبک ها و مدافعان استقلال استفاده کنند و در دقیقه 69 بود که محمد حیدری این فرصت را داشت تا با یک شوت به سمت دروازه آبی پوشان دروازه این تیم را باز کند اما شوت او با کمی فاصله از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه 77 بهترین فرصت فجرسپاسی رقم خورد و بکریچ درحالی که با از خودگذشتگی حیدری در یک قدمی دروازه استقلال قرار داشت، ضربه اش را با بی دقتی به پژمان نوری کوبید تا بازی همچنان بدون گل مساوی بماند.

اما در دقیقه 81 تک گل این دیدار به ثمر رسید. ارسال زیبای خسرو حیدری برای هاشم بیگ زاده با ضربه سر خوب این بازیکن همراه شد تا حساب کار یک بر صفر به سود استقلال شود.

استقلال با این برد 32 امتیازی شد تا پشت سر پرسپولیس، تراکتورسازی و نفت تهران که 33 امتیازی است، قرار گیرد ضمن این که فولاد خوزستان هم 32 امتیازی است.
نظرات بینندگان