arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۹ - ۲۴ آذر ۱۳۹۲

نامه‌نگاری نعمت‌زاده با وزیر اقتصاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام نامه نگاری با وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره دقت در واگذاری های بعدی گفت: كمیته ویژه ای برای وصول مطالبات ایمیدرو تشكیل و این موضوع تا وصول كامل پیگیری شود.

به گزارش مهر، جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده ایمیدرو به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور اعضای معاونت برنامه ریزی و مطالعات راهبردی ریاست جمهوری، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نیرو، وزارت تعاون و وزارت كار و رفاه اجتماعی و مدیران ارشد ایمیدرو برگزار شد.

در این مجمع، گزارش سازمان حسابرسی كل كشور درباره عملكرد و صورت های مالی منتهی به 30 اسفند 91 ایمیدرو به تصویب اعضا رسید. محمدرضا نعمت زاده به عنوان رئیس مجمع با ابراز امیدواری از اینكه صورت های مالی سال 92 ایمیدرو شفاف تر از عملكرد سال 91 و با نظم و انضباط بیشتری همراه باشد گفت: با توجه به مطالبات ایمیدرو از دیگر سازمان ها و شركت ها، كمیته ویژه ای برای وصول مطالبات این سازمان تشكیل و این موضوع تا وصول كامل پیگیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه واگذاری های صورت گرفته طی سال های گذشته به صورت رددیون دولت و سهام عدالت بوده است افزود: به وزیر امور اقتصادی و دارایی نامه نوشته ایم كه در واگذاری های بعدی، بررسی های دقیق تری صورت گیرد.

وی ادامه داد: موضع وزارت صنعت، معدن و تجارت این است كه معادن بزرگ كشور جزو انفال بوده و قابل واگذاری نیست و تنها می توان بهره برداری از آنها را به بخش خصوصی سپرد. طبق قانون جدید معادن، شورای عالی معادن با تعیین میزان ذخیره آن مشخص می كند كه كدام معادن قابل واگذاری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت پروژه سیمان ونزوئلا اعلام كرد: این پروژه، گرچه با مشكلاتی در اجرا مواجه شده اما چون موضوع برای حفظ اعتبار كشور مهم تلقی می شود آن را تا مرحله تولید پیش خواهیم برد.

همچنین مهدی كرباسیان، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه مذكور با اعلام این خبر كه فراخوان جذب سرمایه گذار برای استحصال باطله های معدنی سنگ آهن جلال آباد بزودی انجام می شود اظهار داشت: مقدمات كار فراهم شده و با جذب سرمایه گذار از بخش خصوصی، میلیون ها تن باطله این معدن با احداث كارخانه در محل بازیابی خواهد شد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، این سازمان خروج شركت تهیه و تولید مواد معدنی از لیست واگذاری ها را پیگیری می كند زیرا این شركت، بازوی عملیاتی و معدنی ایمیدرو تلقی می شود.
نظرات بینندگان