arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۰۹ - ۲۵ آذر ۱۳۹۲

حبس جزای مردی که مادرش را کشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
پسری که مادر خود را در پی اختلافات قدیمی به قتل رسانده بود به پنج‌سال حبس محکوم شد.  این پرونده سال گذشته با مرگ زنی میانسال در بیمارستانی در داراب گشوده شد و کارآگاهان جنایی استان فارس بعد از آنکه فهمیدند روی بدن این زن آثار جراحت چاقو وجود دارد به بیمارستان رفتند و تحقیقات خود را آغاز کردند. آنها فهمیدند مقتول زنی به نام منصوره است که در شیراز زندگی می‌کرد و هرازگاهی برای ملاقات با فرزندانش به داراب می‌آمد.

 منصوره توسط یکی از پسرانش به بیمارستان منتقل شده بود اما این شخص از دادن اطلاعات درست درباره علت مرگ مادرش خودداری می‌کرد.  متخصصان پزشکی قانونی بعد از معاینه جسد اعلام کردند این زن ابتدا خفه شده و سپس هدف ضربات پی‌درپی چاقو قرار گرفته است. کارآگاهان با بررسی زندگی خانوادگی مقتول فهمیدند او سال‌ها قبل از شوهرش جدا شده و در این مدت با یکی از پسرانش به نام حمید اختلاف داشت. حمید بعد از آنکه بازداشت شد به قتل مادرش اقرار کرد و مدعی شد چون گمان می‌کرد مادرش با افرادی رابطه دارد این جنایت را مرتکب شد.

  پسر جوان در ادامه تحقیقات به بازسازی صحنه قتل پرداخت و سرانجام بعد از اتمام تحقیقات مقدماتی در دادگاه کیفری استان فارس پای میز محاکمه رفت. نماینده دادستان در این جلسه از آنجا که اولیای دم مقتول رضایت خود را اعلام کرده بودند، خواستار مجازات متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم شد. سپس حمید به دفاع از خودش پرداخت. او با قبول اتهام قتل گفت: «مادر و پدرم 12سال قبل از هم جدا شدند و مادرم من، برادر و خواهرم را رها کرد و به شیراز رفت. از همان موقع از دست او ناراحت بودم تا اینکه بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم که او با افرادی رابطه دارد. این افکار خیلی آزارم می‌داد تا اینکه روز حادثه وقتی فهمیدم مادرم برای ملاقات با خواهرم به داراب آمده است تصمیم گرفتم او را بکشم.»

متهم ادامه داد: «سراغ مادرم رفتم، او را به حیاط خانه کشاندم و با دستانم آنقدر گلویش را فشار دادم تا اینکه خفه شد. بعد از آن با چاقو چند ضربه به مادرم زدم و وقتی مطمئن شدم فوت شده است با برادرم تماس گرفتم و از او خواستم مادرمان را به بیمارستان برساند. در زمان قتل آنقدر عصبانی بودم که اختیاری از خودم نداشتم.»  بنابر این گزارش هیات قضات بعد از شنیدن دفاعیات متهم به قتل برای صدور رای وارد شور شدند و حمید را به تحمل پنج‌سال زندان محکوم کردند.

روزنامه شرق
نظرات بینندگان