arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۳۴۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۶ - ۲۵ آذر ۱۳۹۲

جاسوس بازداشت شده در کرمان، چه کرده بود؟ + جزئیات هویت او

یک تاجر 50 ساله که توسط مقامات ایران به جاسوسی برای انگلستان متهم شد، اطلاعات در مورد صادرات نفت و صنعت نفت ایران را انتقال می داده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک تاجر 50 ساله که توسط مقامات ایران به جاسوسی برای انگلستان متهم شد، اطلاعات در مورد صادرات نفت و صنعت نفت ایران را انتقال می داده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ روزنامه لندن "دیلی تلگراف" با بیان این مطلب نوشت: " فرد بازداشت شده، در اعمال تحریمات علیه ایران به اتحادیه اروپا کمک و مسیرهای دریایی صادرات نفت، از جمله اطلاعات در مورد رفت و آمد نفتکشهای ایران و همچنین روش بیمه آن را افشا می کرد . "

در تاریخ 13 دسامبرمقامات ایرانی بازداشت یک فردی را اعلام کردند که به همکاری با سرویس های اطلاعاتی خارجی بریتانیا اعتراف کرده بود.

در حال حاضر او تحت بازداشت در شهر کرمان قرار می گیرد. اطلاعات مربوط به تابعیت او اعلام نشده است .

جاسوس دستگیرشده در کرمان

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان جزئیاتی بیشتر از هویت جاسوس انگلیسی دستگیرشده در کرمان مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، محمدمهدی زاهدی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به حرفه و فعالیت متهم دستگیر شده، به احتمال زیاد بسیاری از شهروندان کرمانی این فرد را می‌شناسند.

وی با بیان اینکه بازرگانان و تجار باید مراقب دام‌های سرویس‌های جاسوسی بیگانه باشند گفت: بدون شک بسیاری از سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه در کمین تجار، بازرگانان و صادرکنندگان هستند.

زاهدی با بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع، رسانه‌ای شدن این مسئله کمی با تاخیر انجام شد،اظهار کرد: ازهمان روز اول در جریان این مسئله بودم؛ در گذشته نیز این مسئله وجود داشت و تجاری از ایران در دام سرویس‌های جاسوسی بیگانه گرفتار می‌شدند، این انتظار وجود دارد که همه هموطنان با شناخت کامل و مراقبت بیشتر برای انجام امور اداری و یا تجاری به کشورهای مختلف دنیا سفر کنند و مواظب سرویس‌های جاسوسی باشند.

زاهدی با اشاره به اینکه تجار ایرانی باید بسیارهوشیارانه‌ترعمل کنند، افزود: مطمئنا این مسئله تاثیری بر ‌ اعزام گروه‌های تجاری ایران به سایر کشورها در آینده نمی‌گذارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، دستگیری این جاسوس MI6 را نشان از تلاش نیروهای امنیتی ایران دانست و افزود: امیدواریم با این اتفاق، بازرگانان و تجار ایرانی که با سایر کشورها در رفت و آمد هستند، هوشیارتر رفتار کنند.

زاهدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر پرونده این جاسوس در دادگاه تحت بررسی‌های نهایی برای صدور حکم قرار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اعترافات متهم، در آینده‌ای نزدیک حکم نهایی از سوی قاضی پرونده صادر می‌شود.

روز شنبه 23 آذرماه رییس دادگاه انقلاب کرمان از دستگیری یک جاسوس MI6 در کرمان خبر داد.


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۲۴
غیر قابل انتشار: ۰
مسعود انتظاری ملکی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
182
86
این خائن که در چنین موقعیت سختی که ملت ایران گرفتار آن هستند خنجر از پشت سر ملت کشیده است باید اعدام شود.
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۵
14
131
زاهدی همونی نیست که فحش می داد ؟؟
نظرات بینندگان