arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۲۰ - ۲۵ آذر ۱۳۹۲

ترکیه در پی ناوهواپیمابر و جنگنده های عمود پرواز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا: روزنامه ˈخبرترکˈ چاپ ترکیه امروز در مطلبی از تجدید ساختار ارتش این کشور و در اختیار گرفتن ناوهای هواپیمابر کوچک و جنگنده های عمود پرواز تا سال 2023 خبر داد.

این روزنامه با اشاره به تغییر در قانون پرسنلی ارتش ترکیه نوشت: با این تغییر راه برای فعالیت ژنرال های جوان ترکیه باز خواهد شد و ارتقاء رتبه ژنرال ها که اکنون در هر چهار سال یکبار انجام می شود به سه سال و ارتقای رتبه سرهنگ ها از 4 سال به سه سال تقلیل خواهد یافت و با تغییرات یاد شده یک فرد نظامی که مراتب ترفیع خود را طی کرده باشد در 50 سالگی می تواند به ریاست ستاد ارتش ترکیه منصوب شود.

اکنون یک نظامی برای انتصاب به عنوان ریاست ستاد ارتش ترکیه باید 63 سال سن داشته باشد.

به نوشته نشریه خبرترک، با تغییر قانون پرسنلی ارتش انتصاب نظامیان که در حال حاضر بر منبای حق تقدم می باشد براساس لیاقت افراد انجام خواهد شد.

در راستای تجدید ساختار ارتش ترکیه ،کاهش تعداد نظامیان و روزآمد کردن ارتش نیز مطرح خواهد بود و با تولید و خرید بالگردها ، قابلیت عملیاتی ارتش ترکیه افزایش خواهد یافت.

به نوشته این روزنامه، با درنظرگرفتن معادلات جاری تمرکز نظامیان ترکیه در مرزهای شرق و جنوب این کشور افزایش خواهد یافت و ترکیه در طول 10 سال آینده از ناوهای هواپیمابر کوچک بهره خواهد گرفت و جنگنده هایی که قابلیت نشست و برخاست عمودی را داراست به نیروی هوایی این کشور اضافه خواهند شد.

ارتش ترکیه فعالیت های فضایی خود را از سال 2000 میلادی آغاز کرده و با بدست آوردن فناوری ساخت و پرتاب ماهواره درصدد تعلیم فضانورد نیز هست.

خبرترک با یادآوری اینکه در تشکیلات ژاندارمری ترکیه نیز تغییرات اساسی در 10 سال آینده حاصل می شود، نوشت: هدف از تغییرات در ژاندارمری قرار گرفتن بیشتر غیرنظامیان در این تشکیلات است و در 10 سال آینده امنیت مرزهای ترکیه از ژاندارمری به نیروی زمینی این کشور محول خواهد شد.
نظرات بینندگان