arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۳۸۰
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۲۲ - ۲۵ آذر ۱۳۹۲

ظریف: بپذیریم ابعاد غیرنظامی قدرت اهمیت یافته

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر امور خارجه کشورمان در نهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران اعلام کرد که آنچه که در این سه ماه حاصل شده بیش از هر چیز نتیجه مقاومت و خودباروی مردم بزرگ ایران اسلامی است.

به گزارش تسنیم، "محمد جواد ظریف"، وزیر امور خارجه کشورمان در نهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران اعلام کرد که آنچه که در این سه ماه حاصل شده بیش از هر چیز نتیجه مقاومت و خودباروی مردم بزرگ ایران اسلامی است.

وی افزود: جمهوری اسلامی یک توانانی را وارد روابط عرصه بین الملل کرده است که همان خودباوری و اتکا به پیام انقلاب است.

وزیر  امور خارجه ایران در ادامه تصریح کرد که مبنای تمام این خودباوری ها مرهون راهنمایی‌ها و رهنمودهای امام خمینی و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است.

ظریف گفت: امروز دنیا در یک تحول مبنایی قرار دارد و باید بپذیریم که مبانی قدرت دگرگون و چند قطبی شده است و ابعاد غیر نظامی قدرت اهمیت پیدا کرده است و البته این بدین معنا نیست که نباید در عرصه نظامی بر توان قدرت خود بیفزایم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: باور دارم که مردم ایران به خوبی این توان را شناختند و می دانند که قدرت هستند و می توانند آینده کشورشان را به دست خود تعیین کنند.

محمد جواد ظریف تصریح کرد: پس از حماسه سیاسی انتخابات، دنیا قانع شده است که با این مردم نمی توان با زبان فشار و تحریم سخن گفت و با این مردم باید فقط از زبان تکریم گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: حضور 73 درصدی مردم سرمایه اجتماعی را تقویت کرد و زمینه را فراهم کرد تا فرزندان انقلاب در مذاکراتی داشوار حضور پیدا کنند و بدخواهان نظام نگران شوند و تبلیغات چند ساله خود را در معرض تهدید ببیند و سرمایه گذاری خود را بر اساس تصویر نادرست وحشت از ایران در خطر ببینند.

ظریف گفت: اگر رژیم صهیونیستی نگران برنامه هسته ای ما است چرا برای اثبات ادعای نظامی بودن برنامه هسته‌ای ایران هراس دارد.

ظریف در پایان تاکید کرد که آنها قدرت معنایی انقلاب اسلامی ایران را شناختند.
نظرات بینندگان