arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۵۱۴
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۷ - ۲۶ آذر ۱۳۹۲

مسجدسلیمان: بازداشت 10 نفر به دلیل شلیک گلوله در تشییع جنازه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روز دوشنبه، تیراندازی از سوی برخی افراد شرکت کننده در خاکسپاری یک متوفی در محله چهاربیشه مسجد سلیمان ، نیروی انتظامی را برای تامین امنیت جانی مردم وارد صحنه کرد.
 
به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموران نیروی انتظامی بمنظور تامین امنیت جانی مردم شرکت کننده در مراسم خاکسپاری ˈملانگهدار عیدی وندی ˈ که گفته می شود از شعرای محلی و سرشناس مسجد سلیمان بود، شلیک کنندگان را که بالغ بر10 نفر بودند بازداشت کردند.

عشایر بختیاری خوزستان معمولا در مراسم تدفین چهره های سرشناس اقدام به شلیک گلوله ازتفنگ های شکاری خود می کنند.

سرهنگ ظفر فراشی فرمانده انتظامی شهرستان مسجد سلیمان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تیراندازی با تفنگ های شکاری حتی با داشتن مجوز شکار، در خارج از منطقه شکار و درمحل های عمومی طبق قانون ممنوع است و مجوز تیراندازی برای منطقه شکار است.

وی افزود: صبح امروز در مراسم تدفین مذکور عده ای با ادعای اجرای رسم قدیم عشایری اقدام به شلیک هوایی با تفنگ های شکاری خود کردند که ماموران انتظامی به منظور حفظ امنیت مردم مداخله کردند.

سرهنگ فراشی افزود: شلیک کنندگان اغلب روستایی و ساکنان مناطق اطراف بودند؛ کسانی که کمتر با قانون ممنوعیت استفاده از سلاح های مجوز دار شکاری درمحل های عمومی آشنایی داشتند.

وی افزود: پرونده متخلفین که کمتر از 10 نفر هستند و در بازداشت بسر می برند برای پیگیری قضایی به دادستانی مسجد سلیمان ارجاع شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان مسجد سلیمان از رسانه ها خواست که برای به فراموشی سپردن و جلوگیری از عدم اجرای این رسم نادرست که قانون آن را منع کرده است، تلاش کنند.
نظرات بینندگان