arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۵۶۱
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۰۸ - ۲۷ آذر ۱۳۹۲

نمایندگان 48 حزب در نشست با وزیر کشور حضور دارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 قائم مقام وزیر کشور و سخنگوی وزارت کشور، جزئیات نشست وزیر کشور با دبیران کل احزاب فعال را که قرار است در روزهای آتی برگزار شود، تشریح کرد.
 
حسینعلی امیری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نشستی مشترک وزیر کشور با دبیران کل احزاب اظهار کرد: تا کمتر از یک 20 روز دیگر این نشست برگزار خواهد شد و ما در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری آن هستیم.
 
وی همچنین درباره سلیقه‌های سیاسی حاضر در این نشست گفت: ما از همه دبیران کل احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب که در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کنند و شناسنامه‌دار هستند، برای حضور در این نشست دعوت کرده‌ایم.
 
سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: ملاک ما برای حضور دبیران کل احزاب در این نشست، اصلاح‌طلب و اصولگرا بودن آنها نیست. ما در جهت همگرایی و هم‌افزایی بیشتر میان احزاب و تشکل‌های سیاسی چنین نشستی را برگزار خواهیم کرد.
 
امیری با اشاره به تعداد احزابی که نمایندگان آنها قرار است در این نشست حضور داشته باشند، گفت: 48 حزب و تشکل سیاسی به این نشست دعوت شده‌اند که از این تعداد، 24 حزب منتسب به اصلاح‌طلبان، 20 حزب منتسب به اصولگرایان و 4 حزب به عنوان احزاب مستقل هستند؛ ضمن اینکه از آنجا که برخی از احزاب هستند که به طور نیمه‌فعال عمل می‌کنند، با توجه به گفتمان دولت مبنی بر شناسایی حقوق قانونی احزاب، حتی از چهره‌های شاخص این نوع احزاب نیز دعوت به عمل آورده‌ایم.
 
وی با بیان اینکه "مقامات رسمی احزاب به این نشست دعوت شده‌اند"، در برابر این پرسش که "آیا این نشست، رسانه‌ای خواهد بود یا خیر؟"، پاسخ داد: عملکرد وزارت کشور شفاف است و شما تیم فعلی وزارت کشور را پشت دیوارهای شیشه‌ای ببینید.
 
در حال جمع‌آوری نظرات درباره خانه احزاب هستیم
 
قائم مقام وزیر کشور در ادامه، درباره سرنوشت خانه احزاب نیز اظهار کرد: هم‌اکنون در حال جمع‌آوری پیشنهادات و نظرات احزاب و گروه‌های سیاسی درباره خانه احزاب هستیم.
 
امیری در پایان خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم که جایگاه خانه احزاب ارتقا پیدا کند و اثربخشی‌ و نقش‌آفرینی‌اش در جامعه بیشتر شود.

نظرات بینندگان