arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۵ - ۲۷ آذر ۱۳۹۲

خاتمی: بنیاد باران باعث تقویت نظام می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس بنیاد آزادی، رشد و آبادانی ( باران) گفت: باید مرحله جدیدی از فعالیت باران در همان چارچوبی که مشخص شده است ادامه یابد؛ باران فعال و پرنشاط می تواند باعث تقویت نظام و پرداختن به مسائلی شود که جای آنها در جامعه خالی است.
 
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی بنیاد باران، حجت الاسلام سید محمد خاتمی در هفتاد و سومین نشست ماهانه باران اظهار داشت: همانطور که دوستان عزیز ما می دانند، بنیاد باران به این منظور تأسیس شد که بتواند کانونی برای گردهمایی همه اندیشه ها، تجربه ها و کسانی باشد که در جامعه ما فعال بوده وعلاقه مند به اصل انقلاب و سربلندی کشور هستند، باشد تابا گردهم آمدن، هم دیدارها تازه شود و هم مسائل روز ایران و جهان روزآمد شوند و نیز در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فعال باشد.
 
وی افزود: البته ماهیت بنیاد باران سیاسی نیست و بیشتر جنبه های فکری و پر کردن خلاء های در جامعه مدنظر بوده در این راستا، باران برنامه های بلندی داشته و دارد.
 
رییس دولت اصلاحات تاکید کرد: اساسنامه بنیاد از سنجیده ترین اساسنامه های تدوین شده در کشور است که در اینجا باید از استاد بزرگوار دکتر حبیبی که به ما در نوشتن این اساسنامه کمک کردند، یاد کرد؛ کسی که پیش نویس قانون اساسی را هم تدوین کرده بود. در آن اساسنامه فعالیت های مورد نظر پیش بینی شده بود تا مرکزی برای اندیشه و فکر وجود داشته باشد، تجربیات گذشته اندوخته شده و به افراد در مسئولیت منتقل و انتقادات هم بیان شود.
 
خاتمی با بیان اینکه بنیاد از همان اول با نوعی تنگ نظری رو به رو شد، یادآور شد: حتی برای اینکه ما رسما صاحب یک موسسه آموزشی-پژوهشی شویم موافقت نشد و بنابراین کجدار و مریز کارها طی شد تا بالاخره در دوره اول فعالیت های نسبتا خوب -اما ناکافی- صورت گرفت. در دوره دوم فعالیت ها با مشکلات بیشتری رو به رو شدیم و آنچه که در این مدت بیشتر مهم بود این بود که با وجود تنگناها و سختی ها چراغ باران روشن نگه داشته شود؛ امکانات مادی و هم زمینه فعالیت های مورد نظر خیلی کم بود، اما دوستان همت کردند؛ دوستانی که فقط در هنگام گشاده دستی هستند فراوان هستند، اما دوستانی که در هنگام تنگدستی و تنگنا هستند کمند. در باران دوستانی بودند که واقعا همت بزرگی دارند و چراغ اینجا را روشن نگه داشتند که مشکلات زیادی را نیز تحمل کردند.
 
وی با اشاره به انتخاب هیأت مدیره و مدیرعامل جدید باران گفت: من از جناب دکتر رازانی صمیمانه سپاسگزاری می کنم که در یک مقطع زمانی که موقعیت مناسبی نبود پذیرفتند که این مسئولیت را بر عهده بگیرند و الحق به خوبی آن را بر عهده گرفتند. اینکه ما امروز ما باز هم می توانیم در کنار هم بنشینیم و صحبت کنیم تا حد زیادی مرهون تلاش و کار مستمر جناب آقای رازانی است؛ البته من از تمام اعضای شورایعالی و هیأت مدیره بویژه آقایان دکتر عارف؛حاجی و جمشید انصاری؛رسولی و زمانی تشکر می کنم.
 
رییس جمهوری پسشین جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد ما احساس می کنیم که باید مرحله جدیدی از فعالیت باران در همان چارچوبی که مشخص شده است ادامه یابد و باران فعال و پرنشاط می تواند باعث تقویت نظام و پرداختن به مسائلی شود که جای آنها در جامعه ما خالی است.
 
خاتمی افزود: بنده با تمام احترامی که برای دوستان قائل هستم، واقعا مایل بودم آقای دکتر رازانی به فعالیت های خود ادامه دهند، ولی به هر دلیلی ایشان ترجیح دادند که در این موقعیت نمانند و ما از ایشان استفاده می کنیم. خوشحالم که هیأت مدیره جدید تشکیل شد و برادر خوب، توانمند، خوش فکر و پر تلاش دیگری یعنی آقای جواد امام این مسئولیت را بر عهده گرفتند و انشاء الله با یاری آقای رازانی و دوستان دیگر شاهد شکوفایی باران باشیم و من از همه شما که در تمام دوره ها ما را تنها نگذاشتیم تشکر کنم و امیدوارم شاهد فعالیت پر بار باران و سایر موسساتی فعال بوده و به قصد خدمتکار می کنند، باشیم.
 
در این جلسه همچنین از زحمات دکتر اسدالله رازانی مدیرعامل باران طی سالهای 88 تا 92 قدردانی شد. رازانی نیز سخنان کوتاهی را ایراد و از ریاست و هیأت مدیره باران تشکر کرد.
نظرات بینندگان