arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۳ - ۲۸ آذر ۱۳۹۲

روسیه: سخن گفتن از نامزدی اسد در انتخابات 2014 به تشدید تنش‌ها می‌انجاند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 یکی از دیپلمات‌های ارشد روسیه، با انتقاد از مطرح شدن مسئله شرکت بشار اسد در انتخابات 2014، در اضهاراتی کم سابقه اعلام کرد که طرح این مساله از سوی دولت دمشق پیش از مذاکرات ژنو 2، باعث تشدید تنش‌ها می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روسیه یکی از مهمترین متحدان بین‌المللی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در جریان جنگ داخلی این کشور است اما سخنان امروز (پنج شنبه) میخائیل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در پایگاه خبری اینترفاکس از انتقاد عمومی مسکو از اسد خبر داد.

اسد در ماه اکتبر ماه جاری میلادی به شبکه تلویزیونی المیادین سوریه گفت، وی با وجود فشارها از سوی آمریکا و مخالفان سوری تمایلی به کناره گیری ندارد. وی همچنین تاکید کرد که هیچ مانعی در برابر نامزدی مجدد خود در انتخابات سراسری سال 2014 سوریه نمی‌بیند.

بوگدانف در این باره گفت: چنین اظهاراتی بر جو موجود تاثیر گذاشته و به بهبود شرایط کمکی نمی‌کند. موضع ما پیش از آغاز مذاکرات ژنو2 این است که هیچ اظهارنظری که باعث تحریک احساسات و ناراحتی دیگران شود، نباید صورت گیرد. آن‌ها باید از این اقدام اجتناب کنند.

بوگدانف در روند آماده سازی شرایط برای مذاکرات صلح ژنو2 که قرار است 22 ژانویه 2014 (دوم بهمن) برگزار شود، شرکت داشته است.

روسیه تاکنون تلاش‌های تحت حمایت غرب برای محکوم کردن اسد در شورای امنیت یا برکناری وی از قدرت را بی‌نتیجه گذاشته است. مسکو می‌گوید تلاش ندارد تا به اسد کمک کند اما برکناری وی نیز نباید یکی از پیش شرط‌های مذاکرات صلح ژنو باشد.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان