arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۸۳۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۶ - ۲۹ آذر ۱۳۹۲

هشدار کارگردان فیلم «پادشاه شن» به عربستان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
کارگردان سوری فیلم "پادشاه شن" مسئولیت قانونی هرگونه آسیبی به امنیت و سلامت خود و دست اندرکاران ساخت این فیلم را متوجه دولت و سازمان های امنیتی شاهزادگان سعودی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در پی پخش فیلم پادشاه شن، یک مبلغ سعودی به نام "عدنان العایض" با صدور فتوایی، قتل کارگردان سوری این فیلم را "اقدامی ضروری و حلال" تلقی کرد و فیلم را به مثابه "هتک حرمت آل سعود" دانست.

"نجدت اسماعیل انزور" کارگردان فیلم پادشاه شن، دیروز (پنج شنبه) در نشستی خبری در هتل "الداما رز" گفت: خاندان سعودی حاکم بر عربستان و سازمان های امنیتی آن، در قبال هرگونه جنایتی که در حق خانواده و همکارانم ارتکاب شود، در برابر قوه قضائیه سوریه و دیگر سازمان های قضایی مسئول هستند.

وی افزود: تهدیدهای روزانه ای که در پایگاه های ارتباط اجتماعی یا دیگر وسایل ارتباطی دریافت کرده ام، همگی در چارچوب تلاش خاندان حاکم سعودی برای آزردن من و در عین حال، شانه خالی کردن آن ها از بار مسئولیت می گنجد به همین جهت، برای همگان تاکید می کنم که صرفنظر از این که متعرض آزاری شوم یا خیر، مسئولیت آن را متوجه مسئولان سعودی می دانم.

انزور تصریح کرد: اقدامات قضایی لازم را ضد عدنان العایض و دیگر طرف هایی که پشت پرده این گونه تحرکات هستند، اتخاذ خواهم کرد و تاکید می کنم که نهادهای مسئولی که در قبال این گونه تحرکات سکوت پیشه می کنند، در واقع به صورت ضمنی اقدامات آنان را تایید می کنند.

وی گفت: پادشاه شن، اعلام جنگ ضد رژیم وهابی سعودی است و این جنگ را تا سرنگونی کامل این رژیم تکفیری و برچیده شدن آن از صفحه هستی، ادامه خواهیم داد.

این کارگردان سرشناس سوری درباره اقدام عربستان سعودی در اختصاص اعتبارات مالی برای فیلم سازی ضد شخصیت های ملی سوری، اظهار داشت: هیچ کس نمی تواند چهرۀ این شخصیت های ملی را خدشه دار کند زیرا همگان، تاریخ مبارزات این اشخاص را به خوبی می شناسند. ما سوری ها رهبرانمان را می شناسیم و از تاریخ شرافتمندانه زندگی آن ها از هفت هزار سال پیش که تمدن سوریه به وجود آمد، تاکنون باخبریم، بنابراین این گونه اقدامات فریبکارانه توسط گروهی از افراد ضعیف النفس صورت می گیرد که پول کثیف وهابی ها را می گیرند و دست به چنین اقداماتی می زنند تأثیری بر افکار عمومی مردم سوریه نمی گذارد؛ زیرا مردم سوریه حتی پیش از ساخته شدن این فیلم، ضد آن واکنش نشان خواهند داد و سازندگان این فیلم، حتی مجال پیاده کردن افکار خود را نخواهند یافت.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۳۰
0
4
خداوند حافظ و نگه دار این فیلمساز و تمام عوامل این فیلم باشد .
نظرات بینندگان