arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۸۹۱
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۰۹ - ۳۰ آذر ۱۳۹۲

دلایل اظهارات تند نمایندگان رژیم صهیونیستی، کانادا وآمریکا درجلسه تصویب قطعنامه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 نماینده دائم ایران در سازمان ملل در واکنش به اظهارات نمایندگان رژیم صهیونیستی، کانادا و آمریکا در جلسه پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در نفی خشونت گرایی و افراطی گری، گفت : در آن نشست، ابتدا نماینده ر‍ژیم صهیونیستی، اظهارات تندی را علیه این پیشنهاد و جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد که اینجانب هم پاسخ مناسب را به وی دادم.
 
محمد خزاعی در پاسخ به سوال ایرنا در این خصوص گفت : همچنین نمایندگان آمریکا و کانادا هم در این جلسه اتهاماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کردند و به نحو آشکاری عدم رضایت خود را از استقبال جامعه بین المللی و اکثریت قاطع کشورهای عضو سازمان ملل از پیشنهاد کشورمان ابراز نمودند.
 
سفیر ایران در سازمان ملل تاکید کرد خوشبختانه با توجه به حمایت قاطبه اعضای سازمان ملل و گروههای مختلف جغرافیایی از پیشنهاد ریاست محترم جمهوری کشورمان و از سوی دیگر راهکارهایی که برای طرح این قطعنامه بطور مستقیم در جلسه علنی مجمع عمومی انتخاب شده بود، نهایتا قطعنامه پیشنهادی با اجماع به تصویب رسید و اظهارنظرهای مخالف نتوانست مانع تصویب آن گردد.
 
وی خاطر نشان کرد ناخوشایندی برخی کشورها از ارائه و تصویب این قطعنامه بدلیل موفقیت جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی ارزیابی می شود. قابل ذکر است که موضوع و محتوای قطعنامه و پیشنهاد ریاست محترم جمهوری کشورمان بگونه ای می باشد که هیچ کشوری نمی تواند با اصول و مبانی منطقی آن مخالفت کند و به همین دلیل با اجماع به تصویب رسید. لذا برخی از اینکه ایران پرچم دار این ایده است و از حصول این موفقیت ناراضی هستند حملات خود را متوجه خود جمهوری اسلامی ایران نموده اند.
نظرات بینندگان