arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۲ - ۳۰ آذر ۱۳۹۲

سخنان وزیر علوم درباره سابقه دانشگاه احمدی نژاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر علوم در بیان آخرین اخبار از دانشگاه احمدی نژاد به نام ایرانیان گفت: در جلسه ای که در شورا (شورای عالی انقلاب فرهنگی) تشکیل شده، صحبت از موسسه ای بوده که مجوزهای آن گرفته شده و قصد ایجاد شعبه در تهران را دارد، اما با توجه به اینکه موسسه قبلی اکنون وجود ندارد، عملا وجود شعبه برای این دانشگاه معنی نخواهد داشت.
 
وزیر علوم در گفتگو با ایسنا، درباره دانشگاه غیرانتفاعی منتسب به محمود احمدی نژاد، اظهار کرد: در سال 89 مجوزی برای یک دانشگاه غیردولتی با تعدادی اعضای هیات موسس در وزارت علوم صادر شده است که مجوز موافقت اصولی بوده، اما تعدادی از اعضای هیات موسس که برخی از وزرای وقت نیز در آن بوده اند، انصراف می دهند که به همین دلیل خود به خود این مجوز مسیر حرکتش به سمت مجوز قطعی متوقف می شود، چرا که ما نمی توانیم موسس مستعفی داشته باشیم و مجوز را قطعی کنیم.
 
وی درباره مباحث مطرح شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره این دانشگاه، گفت: آنچه در صحن شورا رخ داده و دریافت مجوز به عنوان دانشگاه ایرانیان با مسئولیت دکتر احمدی نژاد به چند دلیل نمی تواند به مجوز قطعی مربوط باشد. دلیل اول اینکه در شورا گفته اند که اساسنامه این دانشگاه باید به امضای وزرای علوم و بهداشت برسد، در صورتی که ما اساسنامه تیپ برای این موسسات داریم. همچنین در اساسنامه وزارت علوم نمی تواند رشته های پزشکی وجود داشته باشد، در حالی که برای این دانشگاه جدید گفته شده که وزیر بهداشت نیز باید اساسنامه را امضا کند.
 
فرجی دانا خاطر نشان کرد: از سوی دیگر نام رییس دولت قبلی و اکثر کسانی که در حال حاضر به عنوان عضو هیات موسس از آنها نام برده می شود، در مجوز قبلی وجود ندارد، به همین دلیل نیز این ارتباط نقض می شود.
 
وزیر علوم با بیان اینکه درباره دانشگاه قبلی اساسنامه تیپ موسسات حاکم و جاری است، گفت: در جلسه ای که در شورا تشکیل شده، صحبت از موسسه ای بوده که مجوزهای آن گرفته شده و قصد ایجاد شعبه در تهران را دارد، اما با توجه به اینکه موسسه قبلی اکنون وجود ندارد، عملا وجود شعبه برای این دانشگاه معنی نخواهد داشت.
نظرات بینندگان