arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۹۴۲
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۱ - ۳۰ آذر ۱۳۹۲

اطلاعیه ویدیویی نتانیاهو: جلوی ایران را بگیرید!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نتانیاهو در تازه ترین اظهارات خود برای مجاب ساختن 5+1 به عدم گفت و گو با ایران، در یک اطلاعیه ویدئوئی گفت" برای صلح جهانی ، برای صلح در سالهای آینده و دهه های آینده ، ایران نباید ظرفیت توسعه سلاح های اتمی را داشته باشد. "

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در جریان دیدار امروزش با وزیر امور خارجه چین "وانگ یی" ، بار دیگر تکرار کرد که ایران نباید "ظرفیت " گسترش سلاح های اتمی را داشته باشد.

پیش از این ملاقات ، نتانیاهو در یک اطلاعیه ویدئوئی بر این نکته تاکید مجدد کرد که " برای صلح جهانی ، برای صلح در سالهای آینده و دهه های آینده ، ایران نباید ظرفیت توسعه سلاح های اتمی را داشته باشد. " او در این گفتار تاکید کرد که منظورش بطور واضح "ظرفیت " این نوع توانائی هاست.

این در حالی است که از همین امروز مذاکرات میان ایران و کشورهای 5+1 در ژنو از سر گرفته شد.

اسرائیل برای چندمین بار تاکید کرد که نسبت به ایده حمله نظامی بقصد جلوگیری از ادامه فعالیت های اتمی ایران هنوز هم وفادار است و روی آن خط نکشیده است!

نتانیاهو تاکید کرد که ایران باید تسلیم قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد شود.

او اضافه کرد که جامعه بین المللی نیز باید در مجموع نسبت به این اصل جدی باشد.

وزیر خارجه چین نیز در یک اطلاعیه به مناسبت همین سفر ، بدون اشاره به ایران، از علاقه چین برای تعمیق مناسبات با اسرائیل سخن گفت و در عین حال یاداوری کرد که سفرش بقصد برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین بوده است.

بیانیه وزارت خارجه که مرحله فعلی مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل را یک " فرصت تاریخی " توصیف کرده است اظهار امیدواری کرد که دو کشور از آن بهره گیرند.

وزیر خارجه چین در سفرش به منطقه ابتدا به رام الله سفر کرد و پس از ملاقات با محمود عباس وارد اسرائیل شد. وزارت خارجه چین این اقدام را دلیلی بر حمایت چین از اهداف و منافع فلسطینی ها توصیف کرد.
نظرات بینندگان