arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۱۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۴ - ۳۰ آذر ۱۳۹۲

مدیرعامل ایران‌ خودرو: اصراری بر حضور پژو در ایران نداریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرعامل شرکت ایران ‌خودرو برای شکایت از شرکت پژو بابت خسارتی که به ایران وارد کرده است، شرط گذاشت و در عین حال گفت: .

هاشم یکه زارع در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس از شرطش برای شکایت از شرکت پژو بابت خسارتی که به ایران وارد کرده است، گفت.

مدیر عامل ایران خودرو در گفت ‌و گو با فارس در پاسخ به این سوال که با توجه به زیان وارد شده به ایران از محل قطع ناگهانی همکاری پژو با ایران، آیا قصد ندارید از این شرکت شکایتی کنید؟ اظهار داشت: این موضوع بستگی به این دارد که مذاکرات ما با پژو به کجا برسد، باید دید این شرکت در آینده، گذشته‌اش را جبران می‌کند؟

وی در پاسخ به این سوال که طبق گفته کارشناسان، تولید یک محصول پژو، دو برابر تولید یک خودروی ایرانی سرمایه نیاز دارد، چرا به جای مذاکره با پژو، روی تولید محصولات جدید ایرانی سرمایه‌گذاری نمی‌کنید؟ گفت: یکی از اهدافمان سرمایه‌گذاری روی تولید ایرانی است، ولی پژو را به عنوان یک شریک تجاری داریم.

یکه زارع در پاسخ به این سوال که چه اصراری بر حضور پژو در ایران دارید نیز گفت: برای حضور در زنجیره جهانی، باید شریک خارجی داشته باشیم که این شریک تنها پژو نیست، بلکه با شرکت‌های جهانی دیگر نیز می‌توانیم ارتباط داشته باشیم.

وی تأکید کرد: حتماً به دنبال شرکت‌های خارجی دیگر نیز می‌رویم.

مدیر عامل ایران خودرو در پاسخ به این سوال که چه اصراری بر حضور پژو در ایران دارید و با کدام شرکت خارجی دیگر در حال مذاکره هستید نیز گفت: اصراری بر حضور پژو نداریم و شرکت‌های خارجی دیگر نیز بعداً مشخص خواهند شد.

نظرات بینندگان