کد خبر: ۱۴۲۶۵۷
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۷ - ۰۵ دی ۱۳۹۲

پرسپولیس دروازه‌بان خود را سورپرایز کرد!

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید با شنیدن خبر کسب عنوان بهترین خط دفاعی این تیم در دنیا سورپرایز شده و بهترین هدیه روز تولد خود را با این خبر دریافت کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیلسون کوریا در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس درباره کسب عنوان بهترین خط دفاع سال 2013 جهان توسط تیم فوتبال پرسپولیس با میانگین گل خورده 4/0گل در هر بازی اظهار داشت: این موفقیت بزرگی است و من آن را به تمامی اعضای تیم و به ویژه هواداران دوست داشتنی پرسپولیس تبریک می‌گویم. خبر واقعا جالب و خوشحال کننده‌ای بود و از شنیدن آن سورپرایز شدم.

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس که در ثبت این رکورد تاثیر ویژه‌ای داشته است، درباره عوامل موفقیت کسب چنین عنوانی تصریح کرد: وقتی یک تیم گل نمی‌خورد همه عوامل در این موفقیت سهیم هستند. این طور نیست که بگوییم وقتی تیم گل نمی‌خورد علتش درخشش دروازه‌بان یا خط دفاعی تیم بوده و وقتی که تیمی گلی دریافت کرد گلر و مدافعان را مقصر بدانیم.

نیلسون افزود: چه در ناکامی و چه در موفقیت همه سهیم هستند، حتی عوامل تدارکات تیم که بستر لازم را برای آرامش بازیکنان فراهم می‌کنند. به طور کلی تیم ما با درایت کادرفنی و تلاش همه بازیکنان توانسته سیستم دفاعی خوبی داشته باشد. تاکید می‌کنم که من هم در این موفقیت به اندازه سایر بازیکنان تیم نقش داشته‌ام نه بیشتر. وقتی تیمی گل نمی خورد همه بازیکنان به سیستم دفاعی تیم کمک می‌کنند حتی سیدصالحی که نوک حمله تیم است.

وی با بیان اینکه دفاع تیمی از خط حمله شروع می‌شود و با پرس بازیکنان آنها به بقیه کمک می‌کنند تا فشار کمتری به تیم بیاید، گفت: کسب چنین عنوانی نشان دهنده سیستم دفاعی خوب و موثر تیم فوتبال پرسپولیس است و چنین رکوردی در جهان واقعا خوشحال کننده و مایه افتخار ماست. من خلق چنین رکوردی را از صمیم قلب به هواداران تبریک می‌گویم و به اتفاق سایر بازیکنان همه تلاش خود را انجام می‌دهم تا این رکورد پابرجا باقی مانده و پرسپولیس در پایان فصل نیز صاحب رکوردی منحصر به فرد و جهانی باشد.

دروازه بان 38 ساله پرسپولیس در 13 بازی فصل جاری دروازه‌اش را بسته نگه داشته و با درخشش خود کاری کرده که تیم فوتبال پرسپولیس در 13 دیدار اخیر بدون گل خورده میدان را ترک کند. نیلسون کوریا درباره کلین شیت‌هایش هم تاکید کرد: این هم موفقیتی خوشحال کننده است و نشان دهنده برخورداری تیم از یک سیستم دفاعی قوی و هوشیاری عناصر دفاعی تیم است. ما باید تلاش کنیم این کلین شیت‌ها و گل نخوردن‌ها ادامه پیدا کند و به قهرمانی منجر شود.

نیلسون ادامه داد: می‌دانم که این موفقیت‌ها نگاه‌ها را به سمت ما بیشتر می‌کند. از این بابت خوشحالم چرا که در این موفقیت‌ها که حالا رنگ و بوی جهانی گرفته توجهات بیشتر می‌شود و احساس می‌کنم که مسئولیت ما نیز بیشتر خواهد شد. تیم‌های مقابل با جدیت بیشتر تلاش می‌کنند تا با باز کردن دروازه پرسپولیس کسب امتیاز نمایند.

وی در پاسخ به این سئوال که "شانس قهرمانی پرسپولیس را چقدر می‌دانید"؟ گفت: هر بازی حکم یک فینال را دارد. همه بازی‌ها سخت است. تیم‌ها تلاش می‌کنند در باقی مانده بازی‌ها حداکثر امتیازات را کسب کنند، چه تیم‌هایی که بالای جدول هستند و چه تیم‌هایی که پایین جدول هستند. ما باید بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم با ادامه دادن این روند فاصله خود را با سایر مدعیان قهرمانی بیشتر کنیم.

دروازه بان پرسپولیس چهار بازی آینده تیمش را سرنوشت ساز دانست و افزود: به ویژه دربی که می‌تواند علاوه بر اهمیت همیشگی خود نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد. ما برای شادی هواداران و قهرمانی پرسپولیس باید خیلی هوشیار باشیم و تلاشمان را چندین برابر کنیم. باید مراقب باشیم و بدانیم که حریفان با توان بیشتری به مصاف ما می‌آیند و کار ما نسبت به گذشته سخت‌تر خواهد بود.

نیلسون کوریا دروازه‌بان برزیلی که در تیم پرسپولیس درخشش چشمگیر و فوق العاده ای داشته متولد ۲۶ دسامبر ۱۹۷۵ میلادی است و امروز روز تولد این دروازه‌بان است. وی درباره 38 سالگی‌اش هم با خنده گفت: ممنونم که این موضوع را مد نظر داشتید. شما بهترین کادوی تولد را با خبر خلق رکورد جهانی پرسپولیس و اختصاص یافتن بهترین خط دفاع جهان به تیم ما را به من دادید. امروز را فراموش نمی‌کنم.

وی تاکید کرد: روز تولدم شنیدم که پرسپولیس بهترین خط دفاعی جهان را به خود اختصاص داده، چه خبری بهتر از این؟ از همه هوادارانی که به یادم بوده اند و در فضای مجازی و اینترنت و همچنین مطبوعات روز تولدم را به من تبریک می‌گویند ممنونم و از آنها سپاسگزاری می کنم. آرزوی من این است که شادی هواداران را با قهرمانی پرسپولیس ببینم. امروز برای من واقعا روز خوبی خواهد بود چرا که خبرهای خوبی را در روز تولدم می شنوم.

نظرات بینندگان