arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۲۷۳۸
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۵ - ۰۶ دی ۱۳۹۲

سرگردانی صدها مسافر ایرانی در فرودگاه نجف

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عدم هماهنگی مسئولان یکی از شرکت هواپیمایی موجب سرگردانی صدها مسافر ایرانی در فرودگاه نجف اشرف شد.
 
حسینی یکی از مسافران پرواز نجف اشرف به تهران در گفت‌وگو با فارس، با بیان مشکلات مسافران در فرودگاه نجف اشرف گفت: پروازی که ما قرار است با آن به تهران بیاییم با 7، 8 دقیقه تأخیر در حال انجام است.
 
وی افزود: پرواز شماره 51135 ایران ایرتور که قرار بود 4:30 دقیقه بامداد امروز جمعه 6 آذر سال جاری از فرودگاه نجف اشرف به تهران بیاید با تأخیر زیاد 9:30 صبح یعنی پس از 5 ساعت تأخیر پرواز کرد.
 
این مسافر ادامه داد: مسافران این پرواز از ساعت 23 شب گذشته در فرودگاه آماده بودند اما معطلی زیاد باعث شد تا مشکلاتی برای آنها به وجود بیاید.
 
حسینی تصریح کرد: پرواز شماره 3408 ایران ایرتور که قرار بود 5 بامداد امروز انجام شود 10 بامداد و پس از 5 ساعت تأخیر نجف اشرف را به مقصد تهران ترک کرد.
 
وی افزود: تعداد زیادی از مسافران از شب گذشته به فرودگاه آمدند و متأسفانه شرکت هواپیمایی ایران ایر برای آنها هیچ تمهیدی در نظر نگرفته است.
 
وی تأکید کرد: فرودگاه نجف بعد از تأخیر هواپیمای ایر این شرکت را مجبور کرد تا برای یکصد نفر از مسافران این پروازها اسکان در نظر بگیرد اما متأسفانه شرکت ایران ایرتور مسافران را با اتوبوس از فرودگاه خارج کرده و در اولین ایست بازرسی آنها را پیاده کرده و اظهار داشته خودتان وسیله نقلیه پیدا کرده و در جایی ساکن شوید.
 
حسینی گفت: بعضی از زائران بلیط پرواز بازگشت به تهران را 150 دلار از شرکت ایران ایر خریده‌اند.
 
وی ادامه داد: نکته قابل توجه در خصوص عدم حضور مسئولان شرکت هواپیمایی ایران ایر در فرودگاه نجف اشرف است متأسفانه این شرکت از یک بطری کوچک آب معدنی برای مسافران نیز دریغ کرده است.
 
حسینی گفت: تنها دو کارمند عراقی پشت کانتر ایستاده بودند و پاسخگوی مردم بودند که آنها نیز زبان فارسی را دست و پا شکسته صحبت می‌کردند و از مردم می‌خواستند تا در سالن انتظار بنشینند.
 
نکته دیگر این است که به دلیل عدم پرواز از تهران به نجف 400 مسافر را به دو قسمت تقسیم کرده و طی دو پرواز به تهران فرستادند که این موضوع موجب شد تا بعضی از افراد یک خانواده در دو پرواز به تهران بیایند.
 
وی خاطرنشان کرد: عدم برنامه‌ریزی مناسب شرکت ایران ایرتور موجب شد تا برخی جانبازان عزیز کشورمان که از داروهای قلب و شیمیایی استفاده می‌کردند با پرواز ساعت 23 شب گذشته داروهایشان را به تهران فرستاده اما خودشان همچنان در فرودگاه نجف اشرف سرگردان بمانند.
نظرات بینندگان