کد خبر: ۱۴۲۸۴۱
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۴ - ۰۷ دی ۱۳۹۲

تاج: خالکوبی روی سر و گردن ممنوع!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا - رییس سازمان لیگ از به تعویق نیفتادن بازی‌ تیم‌هایی که 2 بازیکن در تیم ملی زیر 22 سال دارند خبر داد و گفت: طبق بخشنامه جدید صرفا شادی‌های پس از گل که نماد توهین به دیگران باشد و همچنین خالکوبی‌های سر و گردن ممنوع است.

مهدی تاج با تاکید بر این که شادی‌های پس از گل که توهین‌آمیز و غیراخلاقی باشند جرم است و مابقی هیچ اشکالی ندارد، اظهار کرد: متاسفانه برخی رسانه‌ها استنباط درستی از صحبت های من در این باره نکرده‌اند. طبق بخشنامه‌ای که سازمان لیگ برای باشگاه‌ها ارسال کرده، تنها شادی‌های توهین‌آمیز به مردم یا تماشاگران که مفهوم زشتی را در صورت بیان الفاظ یا تکان دادن دست القا کند، جرم است. یعنی هر نوع شادی پس از گل از قبیل پشتک‌ زدن‌ یا انجام حرکات مختلف که توهینی به کسی نباشد، از نظر ما هیچ اشکالی ندارد.

وی درباره بحث ممنوعیت خالکوبی در لیگ نیز تصریح کرد: در این مقوله منظور ما بیشتر به بازیکنان خارجی است که در تیم های ما بازی می‌کنند. در اینجا هم صرفا خالکوبی روی سر و گردن که در فرهنگ و عرف ما وجود ندارد، ممنوع است.

تاج گفت: همچنین طبق بخشنامه صادره ما اشاره‌ای هم به مربیان کردیم که باید با هوشیاری کامل و با رفتاری متعادل روی نیمکت تیم‌شان بنشینند. بنابراین رفتار مربیانی که متعادل نباشند یا بازیکنانی که روی سر و گردن‌شان خالکوبی کنند یا خالکوبی‌شان نمایان باشد و همچنین کسانی که پس از گل شادی‌های توهین‌آمیز داشته باشند، تخلف از قوانین محسوب شده و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

نظرات بینندگان