کد خبر: ۱۴۲۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۵ - ۰۷ دی ۱۳۹۲

قیمت جهانی نفت به بالاترین سطح در سه‌ماهه اخیر رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انتظار کارگزاران و سرمایه‌گذاران نفتی برای کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان باعث شد قیمت نفت در آخرین روز معاملات هفتگی در نیویورک به بالاترین سطح سه ماه اخیر برسد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بهای هر بشکه نفت خام سبک آمریکا برای تحویل در ماه فوریه روز جمعه با 60 سنت افزایش به 100 دلار و 15 سنت(بالاترین قیمت از 21 اکتبر تاکنون) رسید.
 
تیم اوانس تحلیلگر موسسه تحقیقات اقتصادی و خدمات مالی سیتی که نوسانات بازارهای مالی و نفتی را بررسی می‌کند گفت: افزایش قیمت نفت در معاملات ناشی از افزایش شاخص سهام استاندارد اند پورز و پیش‌بینی کاهش ذخایر هفتگی نفت خام آمریکا است.
 
ارزش شاخص سهام در بازار بورس نیوریوک در روزهای آخر سال دائما افزایش می یابد و این در افزایش قیمت نفت تاثیرگذار است.
 
تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند میزان ذخایر نفتی آمریکا در هفته منتهی به 20 دسامبر دو میلیون و 200هزار بشکه کاهش می‌یابد. همچنین ذخایر هفتگی نفت خام آمریکا در سه هفته گذشته در مجموع 19 میلیون بشکه کاهش یافته است.
 
فیل فلین تحلیلگر نفتی دیگری در این باره گفت: کاهش ارزش دلار در برابر دیگر ارزهای معتبر جهان نیز در افزایش قیمت نفت نقش داشته است. هرگاه ارزش دلار در برابر دیگر ارزهای معتبر جهان کاهش می یابد،
 
سرمایه‌گذارانی که ارزهای دیگری در اختیار دارند با تبدیل آنها به دلار برای خرید نفت تمایل بیشتری پیدا می‌کنند و این امر باعث افزایش قیمت نفت می‌شود.
نظرات بینندگان