کد خبر: ۱۴۲۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۹ - ۰۷ دی ۱۳۹۲

ولاسکو تا پایان سال ۲۰۱۴ در ایران می‌ماند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نام ولاسکو در حالی در لیست کاندیداهای سرمربیگری تیم ملی والیبال آرژانتین قرار گرفته که او تا پایان سال ۲۰۱۴ با ایران قرارداد دارد.

به گزارش تسنیم، سایت آمریکایی والی کانتری خبر داد؛ فدراسیون والیبال آرژانتین در اقدامی غافلگیر کننده، خاویر وبر، سرمربی تیم ملی والیبال این کشور را برکنار کرد. برکناری وبر در حالی اتفاق افتاد که او تا المپیک 2016 برزیل با فدراسیون والیبال کشورش قرارداد داشت. فسخ قرارداد این مربی پس از مذاکرات او با خوان آنتونیو گوتیرس، رئیس فدراسیون والیبال آرژانتین انجام شد.

خاویر وبر در سال 2009 بعد از «خون اوریارته» هدایت تیم ملی کشورش را به دست گرفت. او در مدت 5 سال حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین به عناوینی نظیر مقام نهم مسابقات قهرمانی جهان 2010، مقام پنجم المپیک 2012 لندن و عنوان تاریخی چهارمی لیگ جهانی 2011 رسید. او با تشکیل تیمی جوان و روی کار آوردن نسلی جدید در تیم ملی باز هم نام آرژانتین را در بین بزرگان این رشته در سطح جهان مطرح کرد.

نکته جالب توجه در این بین، لیست کاندیداهای فدراسیون والیبال آرژانتین برای جانشینی وبر است. یکی مارسلو مندس، سرمربی تیم «سادا کروزیرو» برزیل که مدتی قبل به عنوان قهرمانی باشگاه‌های جهان رسید و دیگری خولیو ولاسکو، سرمربی موفق تیم ملی والیبال ایران.
نام ولاسکو برای هدایت تیم ملی آرژانتین در حالی مطرح شده که او تا پایان مسابقات قهرمانی جهان در لهستان و بازی‌های آسیایی کره جنوبی یعنی عملا تا پایان سال 2014 با فدراسیون والیبال ایران قرارداد دارد.

محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال ایران هم با قاطعیت از ادامه حضور ولاسکو در ایران صحبت می‌کند. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در این باره اظهار داشت: ولاسکو تا پایان مسابقات جهانی لهستان و آسیایی کره جنوبی با فدراسیون والیبال ایران قرارداد دارد و هیچ بندی برای فسخ قرارداد یک طرفه توسط او در قراردادش وجود ندارد. او قطعا تا پایان سال 2014 سرمربی ماست.
علاوه بر این محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال نیز همیشه در صحبت‌هایش خبر از مذاکره برای ادامه حضور ولاسکو تا المپیک 2016  در تیم ملی ایران داده است. المپیک 2016 برزیل یک از مهم‌ترین تورنمنت‌های پیش روی فدراسیون والیبال است.
نظرات بینندگان