کد خبر: ۱۴۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۸ - ۰۷ دی ۱۳۹۲

دلایل افت فشار آب در تهران!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران با بیان اینکه حجم مفید سد لار از مرز صفر هم گذشت، گفت: اعمال افت فشار آب در سامانه شرق تهران همچنان از ساعت ۲۴ تا ۴ صبح ادامه دارد.

علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت سامانه آب شرق تهران به خاطر مدیریت مصرف اعمال شده نسبت به ماه گذشته تفاوتی کرده است، افزود: اگرچه در سامانه شرق تهران قطعی آب اعمال نشده است، اما به هر حال همچنان افت فشار آب از ساعت 12 شب تا 4 صبح ادامه دارد.

نوذری‌پور با بیان اینکه این افت فشار آب برای ارزیابی سیستم‌ها و تمرین‌ها بوده است، تاکید کرد: نگرانی‌ها بر این بود که سد لتیان را همانند سد لار از دست بدهیم که با مدیریت اعمال شده این موضوع مرتفع شد.

به گفته وی، با پمپاژ آب سد لار به سد لتیان توانستیم حجم مفید سد لتیان را حفظ کنیم.

معاون نظارت بر بهره‌برداری آبفای استان تهران گفت: حجم مفید آب سد لار در حال حاضر از صفر گذشته است که البته یکی از دلایل کاهش حجم مفید آب در سد لار در کنار کاهش بارندگی‌ها، فرار آب از این سد است.

به گفته وی، در حال حاضر حجم آبی که در پشت سد لار وجود دارد 15 میلیون متر مکعب است.

نوذری‌پور با تاکید بر اینکه مردم تهران باید صرفه‌جویی 20 درصدی را همچنان سرلوحه کار خود قرار دهند، اظهار امیدواری کرد که در انتهای سال وضعیت بارندگی‌ها مناسب باشد، تا وضعیت سد لار به حالت عادی بازگردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل تبلیغات کاهش مصرف آب توسط شهروندان تهرانی در صدا و سیما حل شد یا خیر گفت: به هر حال آب یک کالا برای شرکت آبفا محسوب نمی‌شود که با تبلیغات آن در صدا و سیما‌ ما بخواهیم از تبلیغ آن سود مالی کسب کنیم.

نوذری پور ادامه داد: هیچ بنگاه اقتصادی نمی‌تواند با دادن پول به صدا و سیما تبلیغ کند که این کالا را کمتر مصرف کنید، پس آب یک بحث ملی است و شخصی نیست.

پیش‌تر مسئولان وزارت نیرو و شرکت آبفا اعلام کرده بودند که برای تبلیغ کاهش مصرف آب توسط مردم پول کافی ندارند که به صدا و سیما بابت این تبلیغات بپردازند.
نظرات بینندگان