کد خبر: ۱۴۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۰۸ دی ۱۳۹۲

دادستان کل کشور: محاربه حکم سارقان مسلح / آخرین وضعیت پرونده مرتضوی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان کل کشور با اعلام اینکه مجازات سارقانی که سلاح همراه دارند محاربه است گفت: افرادی که به ویژه با سلاح سرد پول مردم را سرقت کرده اند می توانند به عنوان مفسد و محارب محاکمه و مجازات شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محسنی اژه ای در حاشیه حضورش در پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: شهروندانی که به عنوان مالباخته در پلیس آگاهی حاضر شده اند می گفتند که مالشان را از دست داده اند اما بیشتر از اموالشان امنیت برای آنها اهمیت دارد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: من پیگیری می کنم تا افرادی که قمه، سلاح و شمشیر داشتند و از طریق تهدید مردم یک محیط را ناامن کرده اند هرچه سریعتر به پرونده شان رسیدگی شود تا مجازات آنها درس عبرتی برای دیگران باشد.

محسنی اژه ای از مردم خواست تا با پلیس و دادسرا در این زمینه همکاری کنند و اگر اطلاعاتی در این باره دارند موضوع را به این مراجع اطلاع دهند.

محسنی اژه ای در خصوص پرونده سعید مرتضوی نیز گفت: ایشان یک پرونده قبلی داشتند که در آن حکم صادر شد و در حال حاضر پرونده در دیوان عالی کشور است، یک پرونده دیگر هم در دادسرا دارد.

دادستان کل کشور در خصوص پرونده گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی نیز گفت: هنوز پرونده ای در خصوص تحقق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به دستگاه قضائی ارجاع نشده است.

اژ ه ای در مورد اظهارات علی مطهری در مجلس در مورد فتنه گفت: همه مردم نظرشان براین است که افرادی که در سال 88 فتنه بزرگ را برپا کردند گناهشان نابخشودنی است. اگر با لطف نظام محاکمه نشده اند نباید این موضوع را اینگونه دانست که گناه این افراد کوچک است. این افراد اموال عمومی و مردم را به آتش کشیدند. مسجد آتش زدند،به پایگاه بسیج حمله کردند و با گناهی که انجام دادند حیثیت و اعتبار نظام را بردند.

وی ادامه داد: این افراد به رای مردم که کام ملت را شیرین می کرد و موجب تقویت نظام می شد جفا کردند و این موضوع فراموش نمی شود. آنها دروغ ها و افتراهای بزرگی را به کشور و انقلاب زدند.

به گفته اژه ای فردی که این موارد را سوء تفاهم برداشت کند دچار تغافل بوده و این مورد پیزی نیست که آن را کوچک بشماریم. این حرف همه مردم و قوه قضائیه است.

حجت الاسلام غلامحسین  محسنی اژه‌ای امروز همراه جعفری دولت آبادی دادستان تهران با حضور در پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان روند دستگیری باند 120 نفره سارقین در پایتخت قرار گرفتند.
نظرات بینندگان