کد خبر: ۱۴۳۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۷ - ۱۰ دی ۱۳۹۲

مرحوم جهانگیری در خانه ابدی خود آرام گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایرنا - پیکر مرحوم جهانگیر جهانگیری کارگردان فقید سینمای ایران امروز سه شنبه پس از تشییع از مقابل خانه سینما در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت .

دراین مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان عرصه سینما برگزار شد ، رییس کانون کارگردانان سینمای ایران در سخنانی با بیان اینکه مرحوم جهانگیری مردی آرام ، صبور و دلنشین بود ، گفت : از طرف جامع سینمایی به ویژه کانون به خانواده و نزدیکان وی تسلیت می گویم .

کمال تبریزی افزود: بدون شک کسی که در چنین روزی به خاک سپرده شود وابستگی وعلقه ی با خاندان پیامبر داشته است و امیدوارم که درکنار آنها محشور شود .

در ادامه این مراسم تعدادی دیگراز دوستان مرحوم چهانگیری مطالبی را بیان کردند .

مرحوم جهانگیری مقدم متولد 1325 بندر انزلی است. وی فعالیت هنری خود را سال 1344 به عنوان دستیاری کارگردان، مدیر تدارکات و بازیگر آغاز کرد.

وی سینمای حرفه ای را سال 1356 با ساخت سرنوشت سازان تجربه کرد.

جهانگیری در طول 35 سال فعالیت در سینمای ایران 17 فیلم سینمایی را کارگردانی کرد که اغلب این آثار فیلم هایی تجاری بودند. تبعیدی ها، بدل، حادثه در کندوان از مهمترین فیلم هایی است که جهانگیری کارگردانی کرده است.

آخرین اثر این هنرمند فقید ، فیلم کنسرت روی آب بود که در اکران به موفقیت چشمگیری نرسید. فیلم های چشمک و افراطی ها از دیگر فیلم هایی است که جهانگیری آنرا کارگردانی کرده است.
نظرات بینندگان