کد خبر: ۱۴۳۲۷۲
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۰۸ - ۱۱ دی ۱۳۹۲

آخرین وضعیت فیلم «خانه پدری» و پیشنهادهای ناجا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 
معاون اجتماعی نیروی انتظامی درباره‌ آخرین وضعیت فیلم «خانه پدری» ساخته‌ی کیانوش عیاری به پرسش‌های ایسنا پاسخ داد.

سرداردکتر سعید منتظر المهدی به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران و مالکان فیلم در پاسخ به پرسش خبرنگار انتظامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره‌ آخرین وضعیت این فیلم، تصریح کرد: در حال حاضر مشکلی در خصوص واگذاری فیلم به آقای عیاری نداریم و اعلام هم کردیم که حتی سهم خود را از روی آن برمی‌داریم تا هیچ نامی هم از نیروی انتظامی در آن نباشد، اما هزینه‌ای که برای فیلم شده است را بدون هیچ سودی به ما پس بدهند.

او ادامه داد: حتی ما پیشنهاد دادیم هزینه‌ای که برای این فیلم شده است در یک مدت زمان معین به ما برگردانده شود و کلیه حقوق فیلم نیز به خود کارگردان واگذار شود.

معاون ناجا تصریح کرد: ما اساسا با سکانسی از فیلم مشکل داریم. اما در عین حال می‌خواهیم حق و حقوق کارگردانی که قابل احترام است، ضایع نشود و نامی هم از نیروی انتظامی در آن نباشد و آقای عیاری خودش مشکلش را با وزارت ارشاد حل کند.

منتظرالمهدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که مگر این فیلم با فیلمنامه‌ای که ارائه شده، ساخته نشده است؟ تصریح کرد: ماجرای تصویب این فیلم به زمان‌های گذشته برمی‌گردد و همچنین ممکن است، آن چه که در نوشته وجود دارد در اجرا به صورت دیگر درآید بنابراین من نمی‌خواهم آسیب‌شناسی آن زمان را انجام بدهم، اما در مجموع معتقدم سکانسی که الان وجود دارد، نمی‌تواند اثرات خوبی به روی روح و روان مردم بگذارد.

او ابراز عقیده کرد: تأثیرات منفی آن بیشتر از تأثیراتی است که برخی از دوستان فکر می‌کنند به عنوان پیشگیری از یک آسیب می‌تواند داشته باشد.

معاون ناجا با اشاره به اینکه داستان فیلم در مقطع تاریخی دوره قاجار اتفاق افتاده است، ادامه داد: معتقدم فیلم گاهی اوقات در ناخودآگاه افراد تأثیراتی می‌گذارد که نمی‌توان آن را جبران کرد. شما به خاطر آن که به روی دست بچه آب جوش نریزد، نمی‌توانید تصویر یک دست متلاشی سوخته را به او نشان بدهید بنابراین برخی از موارد باید رعایت شود.

منتظر‌المهدی اذعان کرد: من با رویکرد فیلم مشکلی ندارم، اما وجود آن سکانس، آزاردهنده است. حتی بنا بود کمی تغییر و کم و زیاد هم در فیلم ایجاد شود اما کارگردان اصرار دارد که این اتفاق در فیلم نیفتد. ما به آقای عیاری پیشنهاد دادیم که سهمش را از فیلم خریداری کنیم که او موافقت نکرد اما فکر می‌کنم اخیرا به این نتیجه رسیدند که این اتفاق بیفتد و ان‌شاالله در جشنواره‌ی فجر به نمایش دربیاید.

به گزارش ایسنا، «خانه پدری» جدیدترین ساخته‌ی کیانوش عیاری است که داستان آن از اواخر دوره‌ی قاجار و اوایل پهلوی آغاز می‌شود. این فیلم درباره‌ی پدری است که به همراهی پسرش، دخترش را به جرم این که آبروی خانواده را برده است، می‌کشد و در خانه‌اش به خاک می‌سپارد. تاثیر این اتفاق در 6 دهه در «خانه‌ی پدری» روایت می‌شود.

نظرات بینندگان