کد خبر: ۱۴۳۳۵۲
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۷ - ۱۱ دی ۱۳۹۲

10 درخواست پارلمانی برای سفر به ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاور رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل اعلام کرد که 10 درخواست هیات های پارلمانی برای سفر به ایران و دیدار با مسوولان جمهوری اسلامی ایران به این قوه واصل شده است که تعیین زمان برای انجام این سفرها در حال برنامه ریزی است.

«حسین شیخ الاسلام» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: این هیات ها هم در سطح رییس مجلس است و هم تقاضاهایی را در سطح گروه های دوستی پارلمانی و یا کمیسیون های خارجی مجالس کشورهای مختلف در بر می گیرد.

وی افزود: در مجموع برای انجام سفر تا پایان سال جاری 10 درخواست به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است که معلوم نیست با توجه به فشردگی کارهای مجلس در ماه های پایانی سال همه این سفرها تا پیش از آغاز سال جدید انجام شود یا خیر.

وی عین افزایش رفت و آمدها و دیدار های پارلمانی را تمایل طرف های مقابل برای سفر به ایران و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد.

شیخ الاسلام درباره به تعویق افتادن سفر هیات پارلمانی فرانسه نیز گفت که سفر این هیات پارلمانی نیز در زمان مناسب انجام می شود.

به گزارش ایرنا، اواخر آذر ماه امسال هیاتی از پارلمان اروپا به تهران سفر کرد و هفته آینده نیز قرار است هیاتی از پارلمان انگلیس به ریاست جک استراو رییس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران و وزیر اسبق خارجه این کشور به ایران عزیمت کند.

همچنین هیات پارلمانی ایتالیا به منظور زمینه سازی برای سفر نخست وزیر این کشور و مراودات پارلمانی روز جمعه 13 دی به ایران سفر می کند و تا 15 دی در تهران است و پس از آن آنها به شهرهای اصفهان و شیراز سفر خواهند کرد.

هیات پارلمانی ایتالیا در تهران درباره مسایل دوجانبه و مورد علاقه دو طرف، موضوعات منطقه ای و گسترش مراودات سیاسی و اقتصادی رایزنی هایی با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان انجام خواهند داد.

همچنین قرار است هیات از نمایندگان پارلمان آلمان اواخر دی ماه سفری رسمی به ایران داشته باشند و درباره زمینه های مرادوات دو جانبه گفت و گو کنند.

رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند نیز از دیگر کسانی است که قرار است سفری به ایران داشته باشد اما هنوز زمان این سقر قطعی نشده است.
نظرات بینندگان