arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۰۸ - ۱۳ دی ۱۳۹۲

چگونه پروازهای ارزان انتخاب کنیم؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 

قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی و هواشناسی گفت: مسافرانی که به دنبال پروازهای ارزان هستند می‌توانند پروازهای پایانی شب را انتخاب کنند یا لحظه آخر به لیست پرواز مربوطه اضافه شوند.

علی محمد نوریان در گفت‌و‌گو با ایسنا با تاکید بر اینکه تنوع‌سازی قیمت پروازها الزاما به معنای گرانی نیست، اظهار کرد: بلیت پروازهایی که در ساعات پایانی شب انجام می‌شوند ارزان‌تر از نرخ بلیت پروازهایی است که روز و ابتدای صبح‌ انجام می‌شود.

وی درباره درخواست مسافرانی که به دنبال ارزان‌ترین پرواز هستند، گفت: اگر مسافری خواستار پرواز ارزان قیمت باشد در زمان‌ها و ساعاتی که به نام " لحظه آخر" موسوم است از طریق ایرلاین مربوطه با وی تماس گرفته می‌شود و او می‌تواند از تخفیف‌ بهره‌مند شود.

قائم مقام وزیر راه در امور هوانوردی اظهار کرد: اگر نرم افزار تنوع سازی خدمات هوایی اجرا شود می‌توان این طرح را برای تمامی شرکت‌ها اجرا کرد و پس از آن بحث آزادسازی قیمت بلیت پیگیری خواهد شد که الزاما به معنای گران شدن نرخ بلیت نخواهد بود.

نوریان تاکید کرد: تجار و بازرگانانی که به دلیل کنسل شدن پروازهای ایران - بحرین در سال 2009 با خسارت مالی مواجه شدند در صورت اثبات، خسارت آنها پرداخت می‌شود.

به گفته وی همه مسافرانی که در سال 2009 به دلیل کنسل شدن پروازها به بحرین با خسارت مالی مواجه شدند می‌توانند برای تشکیل پرونده و پیگیری، برای دریافت خسارت اقدام کنند.

نوریان با تاکید بر اینکه به دنبال تجدید‌نظر در قوانین دست و پا گیر صنعت حمل و نقل هوایی هستیم، گفت: به زودی در گمرک در جهت روان سازی تردد مسافران هوایی، کنترل‌های نا محسوس جایگزین کنترل‌های کنونی خواهد شد.
نظرات بینندگان