کد خبر: ۱۴۳۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۲

لغو تورهای هوایی در آسمان تخت جمشید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یکی از شرکتهای هواپیمایی در شیراز یک فروند هواپیمای اختصاصی دو نفره و فوق سبک را در اختیار گردشگران قرار داده است تا بتوانند روی آسمان مجموعه تاریخی تخت جمشید پرواز کنند اما رئیس بنیاد پارسه پاسارگاد اعلام کرد که این تبلیغ دروغ است چون تا به حال هواپیمایی برفراز تخت جمشید دیده نشده است اگر هم چنین باشد باید آژانس مربوطه هر چه زودتر برگزاری این تور را لغو کند.

به گزارش مهر ، یکی از آژانس های هواپیمایی در شهر شیراز ادعا کرده که با مجوز اداره کل فرودگاههای کشور تورهای هوایی تفریحی بر فراز تخت جمشید برگزار می کند.

آنها به متقاضیان خود می گویند این پرواز در ارتفاع 6 تا 8 هزار پایی از فرودگاه زرقان تا شیراز انجام می شود و پایین تر نمی آید با این حال می توان عکسهای خوبی از آسمان تخت جمشید گرفت.

همچنین تا چند روز پیش نرخ 40 دقیقه پرواز با این هواپیمای خصوصی حتی با تخفیف 32 درصدی در نظر گرفته شده، 197 هزار و 200 تومان بود اما اکنون این قیمت کاهش پیدا کرده است و بستگی به سلیقه گردشگران مدت زمان پرواز و نرخ آن تغییر می کند.

اپراتور این آژانس هواپیمایی می گوید که تا کنون متقاضیان زیادی در این تور ثبت نام کرده اند و این هواپیما از یکسال پیش در آسمان تخت جمشید پرواز می کند و در عین حال مجوزهای لازم را از اداره میراث فرهنگی استان فارس، شورای تامین استان، حفاظت و حراست سازمان هواپیمایی و استانداری دارد.

محمدحسن صالبیان رئیس بنیاد پارسه پاسارگاد به خبرنگار مهر گفت: پیش از این یک فروند هواپیمای نیروی انتظامی در حریم این مجموعه تاریخی پرواز می کرد که ما از آنها خواستیم این کار را تکرار نکنند. چون طبق قانون عبور هواپیما از محدوده آسمان تخت جمشید و یا آثار تاریخی به علت خطر ناشی از سقوط احتمالی آن، ممنوع است.  در این باره نامه ای را به آژانس مربوطه نیروی انتظامی و اداره فرودگاهها نوشته ایم تا هر چه زودتر این تورهای هوایی را لغو کنند.

طالبیان درباره اینکه این آژانس هوایی ادعا کرده از یکسال پیش این تور هوایی را بر فراز تخت جمشید برگزار می کند گفت: این آژانس تبلیغ دروغی انجام داده چرا که تا کنون هواپیماهای تفریحی در این محدوده دیده نشده است.
نظرات بینندگان