کد خبر: ۱۴۳۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۹ - ۱۴ دی ۱۳۹۲

اعلام جنگ «ارتش مجاهدین» علیه «داعش»

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروه موسوم به ارتش مجاهدین (جیش المجاهدین) که اخیرا در سوریه تشکیل شده است، علیه گروه تروریستی "دولت اسلامی در عراق و شام " وابسته به القاعده و دیگر گروه های مخالف اعلام جنگ کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "ارتش مجاهدین" که متشکل از ادغام هشت گروه مسلح در سوریه تشکیل شده، در بیانیه ای در "فیس بوک" تأکید کرد که علیه گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" که "دست به طغیان زده است"،  اعلام جنگ می کند.

این گروه در بیانیه خود تاکید کرد که اعلام جنگ علیه داعش تا زمان اعلام انحلال آن یا پیوستن به دیگر تشکیلات نظامی و یا زمین گذاشتن سلاح خود و خارج شدن از سوریه ادامه دارد.

ارتش مجاهدین در بیانیه خود گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" را به اشاعه فساد در زمین، فتنه انگیزی ، برهم زدن امنیت و ثبات در مناطق آزاد شده ، ریختن خون دیگر عناصر مسلح، تکفیر و بیرون کردن آنان از مناطقی که تحت تصرف در آورده اند، متهم کرد.

این گروه همچنین داعش را به سرقت و توسل به زور برای بیرون کردن شهروندان سوری از منازل خود و همچنین ربودن فرماندهان نظامی و نیز خبرنگاران و قتل و شکنجه آنان در زندان ها متهم کرد.

بنا به اعلام مرکز موسوم به "دیده بان حقوق بشر" سوریه ، دیروز درگیری های شدیدی میان عناصر داعش و عناصر دیگر گروه های مسلح مخالف در سوریه در شهر حلب در شمال این کشور روی داد.

همچنین در مناطق مختلف شهر حلب مردم سوریه ضد داعش تظاهرات کرده و خواستار خروج آنان شدند؛ درادلب واقع در شمال غربی سوریه هم عناصر داعش به سوی تظاهرکنندگان در این شهر تیراندازی کردند.

از چند ماه قبل درگیری بین گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه برای کنترل هرچه بیشتر بر مناطق و دیگر گروه‌ها، و در اختیار گرفتن همه کمکهای مالی و تسلیحاتی حامیان خارجی شدت گرفته است.
نظرات بینندگان