کد خبر: ۱۴۳۶۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۳ - ۱۴ دی ۱۳۹۲

به زودی؛ بازگشایی سفارت‌خانه‌های غربی در سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع نزدیک به بشار اسد رئیس جمهور سوریه از تماس های برخی کشورهای غربی با دولت این کشور برای بازگشایی سفارتخانه هایشان در دمشق خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، انگلیس، ایتالیا، آلمان، اتریش، اسپانیا و سوئیس از جمله کشورهای اروپایی هستند که تصمیم گرفته اند در آینده نزدیک سفارت خانه های خود را در سوریه بازگشایی کنند.

منابع نزدیک به ریاست جمهوری سوریه به روزنامه "الرای" چاپ کویت می گویند، رویدادهای اخیر که نشان قدرتمندی نظام سوریه و به دست گرفتن ابتکار عمل در جنگی 3 ساله علیه تروریست ها است و همچنین نقش دولت سوریه در مبارزه با تروریسم، از دلایل اصلی تمایل غربی ها به بازگشایی سفارتخانه های خود در سوریه عنوان شده است.

نزدیکان اسد خاطرنشان کردند که در سراسر جهان عرب و اروپا تنها دو کشور عربستان و فرانسه همچنان مخالف تعامل مسالمت آمیز با دولت سوریه هستند و سایر کشورها مسیر برقراری ارتباط با دمشق را در پیش گرفته اند.

منابع سوری می گویند: ارتش سوریه به زودی سایر مناطق از جمله شهرک صنعتی عدرا و یبرود را از وجود تروریست ها پاکسازی خواهند کرد و زمام امور را به دست می گیرند و در مرحله بعدی گذرگاه های اطراف حلب به روی افراد مسلح بسته خواهد شد.

این منابع افزودند: شمار زیادی از افراد مسلح مخالف نظام سوریه از اقدامات خود پشیمان هستند و داوطلب مشارکت در جنگ علیه تروریست ها و همراهی با ارتش سوریه هستند و روز به روز این تعداد در حال افزایش است.

چند روز پس از خلع محمد مرسی رئیس جمهور مصر از قدرت، سفارت سوریه در مصر روز یکشنبه 16 تیر ماه سال جاری بازگشایی شد تا اولین نشانه تغییر موضع دولتمردان جدید مصر در برابر دولت بشار اسد باشد. محمد مرسی از حامیان اصلی مخالفان نظام سوریه بود که در ماه جولای سال گذشته میلادی در پی افزایش مخالفت های مردمی به دست ارتش مصر از قدرت خلع شد.
نظرات بینندگان