کد خبر: ۱۴۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۲ - ۱۶ دی ۱۳۹۲

بازگشت ایران چک‌های۱۰۰ هزار تومانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دبیرکل بانک مرکزی از احتمال بازگشت ایران چک‌های ۱۰۰ هزار تومانی به بازار از سال آینده و تغییر طرح چک پول های ۵۰ هزار تومانی خبر داد.

به گزارش تسنیم، سیدمحمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی صبح امروز « دوشنبه 16 دی ماه » در حاشیه سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با حضور در جمع خبرنگاران درباره برنامه بانک مرکزی برای ورود اسکناس‌های جدید به بازار اظهار داشت: بانک مرکزی برنامه‌ای برای ورود اسکناس‌های جدید ندارد.

وی از برنامه بانک مرکزی برای بازگشت ایران چک‌های 100 هزارتومانی به بازار خبر داد و گفت: احتمالاً از سال آینده ایران چک‌های 100 هزارتومانی به همراه ایران چک‌های 50هزارتومانی وارد بازار شود.

دبیرکل بانک مرکزی تصریح کرد: براساس بودجه استفاده از ایران چک در سال 93 مجاز است اما رقم آن مشخص نیست و بانک مرکزی باید تصمیم بگیرد که ایران چک‌ها را با چه رقمی وارد بازار کند.

وی با بیان اینکه منتظر تصویب بودجه 93 هستیم تا ایران چک‌های جدید 100 هزار تومانی وارد بازار شود گفت: انتشار ایران چک نیازمند مجوز سالانه است و این مجوز برای سال آینده تمدید شده است.

احمدی با بیان اینکه با ورود ایران چک‌های 100 هزارتومانی اسکناس‌های خرد در بازار تغییر نخواهد کرد از تغییر طرح ایران چک‌های 50 هزارتومانی از سال 93 خبر داد.

دبیر کل بانک مرکزی تاکید کرد: احتمالاً طرح ایران چک‌های 50 هزار تومانی از سال آینده تغییر خواهد کرد.

احمدی درباره حذف صفرها نیز گفت: حذف صفرها به عنوان یکی از پروژه‌های بانک مرکزی است که در نیمه دوم سال آینده دنبال خواهد شد.

دبیر کل بانک مرکزی اضافه کرد: آن قسمت از طرح حذف صفرها که در حیطه اختیار بانک مرکزی بوده به اتمام رسیده و برای سایر بخش‌ها باید حوزه‌های مسئول تصمیم گیری کنند؛ امسال حذف صفرها اجرایی نمی‌شود.

وی همچنین از ورود نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی با بسته‌بندی جدید امنیتی در شب عید امسال به بازار طلا و سکه خبر داد.
نظرات بینندگان