arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۳۸۸۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۳ - ۱۶ دی ۱۳۹۲

آمار تکان‌ دهنده ابتلای کودکان کار به ایدز و هپاتیت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مرکز تحقیقات ایدز کشور از انجام آزمایش ایدز و هپاتیت بر روی ۱۰۰۰ کودک کار در تهران خبر داد و گفت: نتایج این آزمایش بسیار تکان‌دهنده بود و بسیاری از آنها اعتیاد هم داشته‌اند.

مینو محرز در گفت‌وگو با فارس در مورد وضعیت کودکان کار و ابتلای آنان به بیماری‌های عفونی شدید مانند ایدز و هپاتیت، گفت: متأسفانه وضعیت کودکان کار در این مورد بسیار تکان‌دهنده است، مرکز تحقیقات ایدز برای شناسایی وضعیت این کودکان،بر روی هزار کودک 10 تا 18 ساله آزمایش انجام داد که آمار به دست آمده بسیار وحشتناک بود.

وی ادامه داد: پس از انجام آزمایش ایدز و بیماری‌های عفونی روی این هزار کودک کار که در شهر تهران ساکن هستند، مشخص شد که 5 درصد آنها به ایدز مبتلا بوده و اغلب آنها نیز بیماری هپاتیت داشته‌اند.

محرز با اشاره به اینکه حداکثر سن این کودکان 18 سال بوده، گفت: متأسفانه مشخص شد که برخی از آنها اعتیاد هم داشته‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز ادامه داد: این نکته را نباید فراموش کرد که آزمایش انجام شده مربوط به 5 سال پیش است و دوباره باید تحقیق جدیدی انجام شود و مسلماً آمار ابتلای این کودکان بسیار فراتر رفته است.

وی در مورد وضعیت زندان‌ها نیز گفت: برای مبارزه با ابتلای زندانیان به ایدز بودجه زیادی لازم است. تمام کشورها در سال 2001 این تعهد را داده‌‌اند که برای پیشگیری از ابتلا به ایدز هزینه کنند.

محرز گفت: اما زمانی که باید در کشور کاری کنیم، فقط صورت مسئله را پاک می‌کنیم و این شرایط امروز ما می‌شود. می‌توانستیم به راحتی پیشگیری را انجام دهیم و این آمار رو به افزایش را شاهد نباشیم.

محرز افزود: این در حالی است که آمار اعلام شده از مبتلایان به ایدز در کشور واقعی نیست، آمارهای واقعی بسیار بیشتر است و آن چیزی که وزارت بهداشت اعلام می‌کند با آن چیزی که ما می‌بینیم بسیار متفاوت است
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۰
ماشاالله
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
0
34
خوب علتش معلومه: حضرات خجالت مي كشن راجع به راه هاي انتقال ايدز و هپاتيت صحبت كنن! از بس كه مؤمن و باخدا هستن!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
0
28
پنج سال پيش تحقيقات در خصوص ايدز انجام شده حالا آمارش رو مي دهند؟ پنج سال پيش!!؟ نوبر والله
نظرات بینندگان