کد خبر: ۱۴۴۲۰۷
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۳ - ۱۸ دی ۱۳۹۲

سهم 86 درصدی سایپا در طرح جایگزینی "خودروهای فرسوده"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروه خودروسازی سایپا سال گذشته توانست با مشارکت گسترده در اسقاط خودروهای فرسوده به دو روش نقدی و جایگزینی، سهم 86 درصدی را در میان خودروسازان کشور از آن خود کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سایپا گروه خودروسازی سایپا سال گذشته در زمینه جایگزینی خودروهای فرسوده توانست تعداد 38 هزار دستگاه انواع خودرو فرسوده را جایگزین کرده و به تنهایی سهم به سزایی در نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور را بدست آورد.

همچنین از ابتدای طرح های جایگزینی خودروهای فرسوده از پیش از سال 1385 تا کنون گروه خودروسازی سایپا توانسته با مشارکت گسترده در اجرای این طرح ها و ارائه تسهیلات به مشتریان و متقاضیان، حدود 355 هزار دستگاه انواع خودروهای سواری، تاکسی و وانت زامیاد را تحویل مشتریان دهد.

بر اساس این گزارش گروه خودروسازی سایپا از ابتدای اجرای طح های جایگزینی خودروهای فرسوده، ضمن ارائه خدمات و تسهیلات به مشتریان این طرح ها، تعداد حدود 55 هزار دستگاه تاکسی، 260 هزار دستگاه انواع خودروهای سواری و بیش از 40 هزار دستگاه وانت زامیاد را به مشتریان تحویل دهد.

گفتنی است سایپا در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور تا انتهای سال 89 توانسته 41 درصد از سهم این طرح را به خود اختصاص دهد و پیش بینی می شود در آینده با ورود محصولات جدید سایپا به سبد تولید، سهم حضور در ناوگان تاکسیرانی کشور برای این گروه خودروسازی مجدداً با رشد قابل توجه مواجه شود.
 
لازم به ذکر است سایپا 60 میلیارد تومان طی سه سال گذشته از محل این طرح از سازمان بهینه سازی مصرف سوخت طلبکار است که هنوز نتوانسته این مبلغ را دریافت کند.

نظرات بینندگان