کد خبر: ۱۴۴۲۷۱
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۹ - ۱۸ دی ۱۳۹۲

احتمال حضور «وندی شـرمن» در مذاکـرات آتی ژنـو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مذاکره کننده ارشد ایران با 1+5 درباره اخبار منتشر شده مبنی بر سفر وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا به ژنو برای حضور در مذاکرات معاونان وزیر خارجه ایران و کاترین اشتون، احتمال انجام دیداری سه‌جانبه با نماینده آمریکا و اتحادیه اروپا را محتمل دانست.


سیدعباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌یی ایران با 1+5 در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: مطلع شدیم خانم شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا در مسیر سفر خود به مسکو، ابراز علاقه کرده است که توقفی در ژنو داشته باشد و در ملاقات‌هایی که با خانم اشمید خواهم داشت، حضور یابد.


او احتمال انجام دیداری با وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست با هلگا اشمید، معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و انجام نشستی سه‌جانبه را محتمل دانست.


به گزارش ایسنا، قرار است عراقچی بامداد پنج‌شنبه برای انجام دیدار با اشمید عازم ژنو شود. مذاکرات دو روزه معاونان سیاسی ایران و 1+5 ساعت 18 به وقت محلی در ژنو برگزار می‌شود.


گفته شده است که دو موردی که در نشست کارشناسان ایران و 1+5 به جمع‌بندی نرسید و تصمیم‌گیری درباره آن به سطوح سیاسی ارجاع داده شده، در نشست عراقچی و اشمید بررسی شود.
نظرات بینندگان