کد خبر: ۱۴۴۳۳۲
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۰ - ۱۹ دی ۱۳۹۲

نرخ تورم تا پایان سال به زیر ۳۵ درصد خواهد رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: پیش بینی ما این است که با ادامه کاهش نرخ تورم در روند فعلی، تا پایان سال جاری نرخ تورم به زیر ۳۵ درصد کاهش یابد.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، محمدباقر نوبخت که در چهلمین سالگرد تاسیس جامعه مهندسان مشاور ایران در محل سالن همایش های برج میلاد سخن می گفت با اظهار این خبر افزود: هیچ کدام از خوشبینی های ناشی از مذاکرات ژنو را مبنای برنامه ریزی قرار نداده ایم و در عین حال که به آینده امیدوار هستیم، خود را برای شرایط بدبینانه هم مهیا کرده ایم.وی با اشاره به اینکه سال 1393 چهارمین سال قانون برنامه چهارم توسعه تلقی می شود، اظهارداشت: این ‌سال برای دولت از اهمیت بالایی برخوردار است و ضرورت دارد که بتوانیم برای شرایط رکود و تورم، تدبیری مناسب اندیشه کنیم تا قادر به خروج از این شرایط باشیم.


معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: دولت مصمم است تا بتواند در رقابت های منطقه ای جایگاه شایسته ای برای ملت بزرگ ایران در زمینه علم و فناوری ترسیم کند.


نوبخت با اظهار این مطلب که 37 هزار و 800 میلیارد تومان به منظور اجرای امور عمرانی در لایحه بودجه سال 1393 کل کشور در نظر گرفته شده است، افزود: بدیهی است که اجرای این امر خطیر به دست توانمند شما مشاوران و پیمانکاران امکان پذیر خواهد بود.


به گفته معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تلاش دولت به سمتی معطوف خواهد بود که بتواند تا پایان سال جاری مطالبات پیمانکاران را تادیه کند.


وی همچنین اعلام کرد که 85 هزار میلیارد تومان نیز از طریق شرکت های دولتی در زمینه امور عمرانی هزینه خواهد شد.


نوبخت همچنین اظهار داشت:‌بیش از 20 هزار میلیارد دلار ارزی و 10 هزار میلیارد دلار ریالی نیز از طریق صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی پرداخت خواهد شد تا صنعت ساخت و ساز رونق بگیرد.


وی با اعلام این مطلب که عملکرد صندوق توسعه ملی در گذشته قابل قبول نیست، افزود: دولت یازدهم در 17 شهریور ماه سال جاری 35 مصوبه به منظور رونق ساخت و ساز و بهبود فضای کسب و کار به تصویب رساند.


نوبخت با تاکید بر این موضوع که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بر خود فرض می داند که منابع صندوق توسعه ملی را به بخش خصوصی واسپاری کند گفت: شاید بعد از دو سال بتوانیم بگوییم که به رکود فائق آمده ایم.


وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: با همفکری و همراهی بخش خصوصی سال 1393 شاهد رونق اقتصادی بیشتر در کشور باشیم.
نظرات بینندگان