arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۴۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۰ - ۲۰ دی ۱۳۹۲

سفر هیات پارلمانی ایرلند به تهران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
هیات پارلمانی به ریاست ˈپت برین (Pat Breen)ˈ رییس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان جمهوری ایرلند روز پنجشنبه عازم تهران شد.

به گزارش ایرنا، آقای ˈبرینˈ پیش از عزیمت به تهران در شهر دوبلین به خبرنگاران گفت: هدف از انجام این دیدار رسمی از ایران، توسعه روابط دوجانبه در سطوح مختلف، بویژه ارتقاء سطح روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور است.
 
وی افزود: در این سفر طیف وسیعی از موضوعات مربوط به روابط دوجانبه با مقامات پارلمانی، وزیران و دیگر مسئولان ایرانی مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد گرفت.
 
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین پنجشنبه شب با تایید خبر سفر هیات پارلمانی ایرلند به تهران، اعلام کرد: هیات پارلمانی جمهوری ایرلند در سفر رسمی خود به ایران با مقامات مختلف کشورمان از جمله علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو خواهند کرد.
 
ˈاین هیات همچنین قرار است با مقامات عالی رتبه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از جمله محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران دیدار و درباره راههای گسترش روابط اقتصادی و تجاری میان دو کشور مذاکره کنند.ˈ
 
رییس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند و هیات همراه وی از شهر تاریخی اصفهان نیز بازید و با برخی از مقامات این شهر از جمله شهردار و رییس شورای شهر ملاقات خواهند کرد.
نظرات بینندگان