arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۴۴۵۸۶
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۳ - ۲۱ دی ۱۳۹۲

افشای جزئیات ارتباط ضراب با سیستم بانکی ایران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پارسینه نوشت:
دو پرونده رضا ضراب و بابک زنجانی، اگرچه بخش مشترک کوچکی نیز دارند اما ابعاد متفاوتی
پیرو انتشار اخباری در مورد ارتباط پرونده هالک بانک ترکیه و رضا ضراب با بابک زنجانی خبرنگار پارسینه از جزئیات این ارتباط مطلع شد.

بر اساس این گزارش، ارتباط بانکها وصرافی های ایرانی با هالک بانک ترکیه وصراف مورد تایید این بانک یعنی رضا ضراب لزوما ارتباطی به بابک زنجانی ندارد.

 "هالک بانک ترکیه"  که بنابه شرایط تحریم تنها بانکی است که از طریق آن پول نفت وگاز ایران که در ترکیه موجود است پرداخت می شود و این بانک به هردلیلی که می تواند مفاسد مطرح در شرایط فعلی در رسانه ها ودادگاههای ترکیه باشد، این مبالغ هنگفت ارز ایران را تنها از طریق صرافی به نام رضا ضراب تایید وانتقال می داد و بنابراین بانکها وصرافی ها ایران ناگزیر بودند که با ضراب کار کنند.

رضا ضراب وبابک زنجانی با یکدیگر ارتباطات گسترده ای نیز داشته اند اما این ربطی به سیستم بانکی وصرافی های ایران در این موضوع ندارد.

در واقع رضا ضراب که تابعیت ایرانی خود را به تابعیت ترک تبدیل کرده بود هر فساد و اقدامی انجام داده متوجه خود وی و مسئولان ترکیه می باشد.

دو پرونده رضا ضراب و بابک زنجانی، اگرچه بخش مشترک کوچکی نیز دارند اما ابعاد متفاوتی داشته و پرونده بابک زنجانی بمراتب بزرگتر از پرونده رضا ضراب است ونباید آنان را یک پرونده قلمداد کرد.
نظرات بینندگان