کد خبر: ۱۴۴۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۰۹ - ۲۲ دی ۱۳۹۲

در روزهای برفی کفش عاج‌دار بپوشید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در هفته گذشته 11 مأموریت سقوط به علت لغزندگی معابر توسط اورژانس اراک انجام شد.

قنبر فراهانی رییس اورژانس دانشگاه علوم‌پزشکی استان مرکزی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در هفته گذشته 11 مأموریت سقوط از سطوح همتراز و غیرهمتراز به علت لغزندگی و یخبندان معابر توسط تکنیسین‌های اورژانس اراک انجام شد.

وی افزود: با توجه به بارش برف و لغزندگی خیابان‌ها و معابر شهر تکنیسین‌های اورژانس اراک 11 بار بر بالین مصدومانی حاضر شدند که دچار سقوط از سطح همتراز و سقوط از پشت‌بام شده بودند.

رییس اورژانس دانشگاه علوم‌پزشکی استان مرکزی زمین خوردن در فصل سرما را یکی از شایع‌ترین حوادث دانست و گفت: برای جلوگیری از حوادث و ضربات فیزیکی ناشی از زمین خوردن، از کفش‌های مناسب استفاده کنید. مناسب‌ترین کفش، کفشی است که کف آن عاج داشته باشد تا هنگام راه رفتن تعادل حفظ شده و از سُرخوردن جلوگیری کند.

فراهانی با اشاره به اینکه استفاده از چکمه و کفش‌های پاشنه بلند به علت برهم خوردن تعادل در سطوح لغزنده توصیه نمی‌شود، تصریح‌کرد: زمین‌خوردن در این فصل در کودکان و سالمندان شایع‌تر است. به دلیل وضعیت سلامت بدن و پوکی استخوان در سالمندان، ‌گاهی یک زمین خوردن و یک ضربه کوچک می‌تواند سبب بروز شکستگی به ویژه در ناحیه مچ دست یا ناحیه انتهایی فوقانی زانو یا لگن شود.

وی به سالمندان توصیه کرد: در فصل سرما و در هنگام بارش برف با احتیاط قدم بردارید و حتی‌المقدور در مواقع غیرضروری از منازل خارج نشوند.
نظرات بینندگان